Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Як протестує Дніпропетровськ

За 15 хвилин до початку акції протесту проти Податкового кодексу в Дніпропетровську невідомий злочинець вилив зелену фарбу на обличчя одному з організаторів акції. У цей час на місці мітингу ще не було жодного міліціонера, крім ДАІшників, тому чоловік спортивної статури швидко убіг. Невдовзі з'явилися правоохоронці, які зі слів постраждалого і свідків склали протокол.

Загалом на центральну площу міста-мільйонника зібралося близько 200 невдоволених діями влади. Більша частина з них – приватні підприємці, працівники міських ринків та магазинів.

Організаторами акції виступив "Союз радянських офіцерів", і поруч з закликами до повстання проти капіталістів лунали слова на захист приватної власності. За словами одного з організаторів: "Ми 5 років підтримували Януковича, але на місцевих виборах жоден з нас не став депутатом. Натомість, міський голова Куліченко перед виборами вступив до "Партії регіонів" і тепер не бажає навіть слухати громадян".

Акція проходила в дусі вільного мікрофона, коли кожен міг звернутися до зібраних і поділитися своїми думками. Мікрофон був встановлений на постаменті пам'ятника Леніна, поруч стояла шибениця з трьома зашморгами: податковий - від Тігіпка-Азарова, газовий – від Мєдвєдєва-Януковича та пенсійний – від тих-таки Тігіпка-Азарова.
Настрій на акції, на якій був присутній лише один прапор - державний, можна передати одним словом – накипіло. Люди ділилися своїми проблемами, і було зрозуміло – цим людям остогиділо, що вони чужі на своїй землі. Крім цього мітингу в них немає жодної можливості протистояти свавіллю влади, з яким вони щодня зустрічаються: житлово-комунальні проблеми, побори від податківців тощо.

Кожен з тих, хто виступав, незалежно один від одного, закликали до єднання. "За нас ніхто цього не зробить", "200 осіб – це дуже мало. Це проблема не лише підприємців, а кожного", "Якщо ми не об'єднаємося, вони зроблять з нас рабів", "Вони нас хочуть кинути у злидні", - з такими закликами зверталися до людей. Не один раз лунав заклик приводити з собою друзів, знайомих, сусідів по торгових точках, щоб було не кількасот людей, а мінімум кілька тисяч.

Один з мітингувальників заявив, що останні події в Україні стали для нього першою надією на добре майбутнє України. Адже вперше за 9 місяців, коли розпродаються стратегічні підприємства, набираються борги, люди зібралися разом і відстоюють власні інтереси. "Незалежно від кодексу, від назв партій, ми мусимо розуміти, що все залежить тільки від нас. І тільки разом ми зможемо захищати свої інтереси", - заявив учасник протесту.
Також підприємці ділилися один з одним інноваціями Податкового кодексу про те, що він не просто створить проблеми, а взагалі зруйнує клас підприємців. За словами однієї з тих, хто виступав: "Ви не зможете працювати без касового апарату, бо змушені будете доводити свої доходи і витрати, підтверджувати їх офіційними документами. Ви не зможете зробити "липову" накладну від якоїсь фірми, бо юридичним особам заборонено працювати з фізичними. Податківець у праві буде сам визначати, на яку суму у вас товару, незалежно від ваших цінників. А незгода сплачувати штрафи призведе до пені, яку сплачуватимуть навіть ваші нащадки".

У багатьох підприємців Дніпропетровська є страх брати участь в акціях протесту. Вони бояться втратити своє місце, бояться, що їх заберуть до міліції тощо. На що учасники мітингу відповідають: "Якщо ви зараз дасте провести цей кодекс, то за кілька місяців і так втратите усе".

Під час акції протесту дніпропетровці збирали кошти на підтримку київського Майдану, неодноразово лунало гасло: "Київ, ми з тобою!". Оплесками була зустрінута розповідь підприємців про їх поїздку до Києва 22 листопада. За їх словами київський Майдан був дуже радий, що нарешті на ньому з'явилися представники Дніпропетровська. До речі, саме ця група дніпропетровців залишилася 22 листопада охороняти сцену на Банковій. Але через невелику кількість до них пізніше приєднувалися протестувальники з інших областей.

Після закликів організаторів до партії "Батьківщина", "Партії Регіонів", "Сильної України" та ін.. прийти на Майдан і пояснити народу, чому до людей не дослухаються, виступив лише голова фракції партії "Батьківщина" в міськраді Максим Курячий. "У п'ятницю голова обласного осередку Антоніна Ульяхіна виступила на сесії облради з закликом про вето на Податковий кодекс. Вчора, на сесії міськради, наша фракція виступила з аналогічною заявою. Ми – разом з вами. Наші юристи – разом з вами", - заявив Максим Курячий".

Станом на 13 годину акція ще тривала. Наступний мітинг проти Податкового кодексу в Дніпропетровську відбудеться 29 листопада о 10:00 на центральній площі.
Tags: Податковий кодекс, Україна, економіка, політика, статті
Subscribe

 • Шукаю роботу

  9 ранку. У більшості громадян розпочинається або триває робочий день. А я залишаюся виключеним з таких подій. Друзі, я шукаю роботу в…

 • Продаю 17" TFT-монітор Sony SDM-X72

  Продаю 17" TFT-монітор Sony SDM-X72. Початкова ціна 500 грн. Аукціон триває до середи.

 • Онлайн-ТБ гарної якості

  Порадьте, будь ласка, сайти, на яких у гарній якості можна переглядати онлайн канали ТБ (рос., укр.), а також сайти, де в не менш гарній якості…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments