Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Щоденник Олімпіади

Сьогоднішній день можна впевнено назвати російським днем в Турині. І хоча зі всього що сталося, тільки одна перемога стала неочікуваною, всі інші події також мали чимале значення для російської збірної.
Почалося все з того, що росіянин Євґєній Дємєнтьєв виборов перше місце в лижному дуатлоні 2х15. На останні 300 метрів дистанції він виїхав 4-м, після чого у фінішному ривку обігнав двох італійців та норвежця. Такого від Євґєнія ніхто не очікував і його перемога стала справжнім сюрпризом для всієї збірної.
Другим та третім фінішували норвежець Фроде Естіль та італієць П'єтро Піллєр Коттре, відповідно. На самому старті норвежець впав, через нього відбувся невеличкий завал, тож його друге місце в черговий раз показало серйозний дух олімпійських спортсменів.
Результати українців: Михайло Гуменяк — 47, Роман Лейбюк — 50, Олександр Пуцко — 53, Олександр Батюк — 58.

У стрибках на лижах з трампліну росіян також очікував сюрприз, хоч його закінчення стало не таким яскравим як у лижних перегонах. Росіянин Дмітрій Васільєв зайняв перше місце у перший спробі на 95 метровому трампліні. На такий результат теж ніхто не сподівався. Завданням-максимум для росіян в цьому виді змагань було увійти в 10 кращих. Так і сталося. Після другої спроби Васільєв зайняв 10 місце стрибнувши на 100,5м (перша спроба — 104,5м). Перша трійка: Ларс Бістойль (Норвегія), Матті Хаутамякі (Фінляндія), Роар Льокельсоел (Норвегія).

Наступною приємною подією для росіян стало друге місце саночника Альбєрта Дємчєнко на санно-бобслейній трасі. Він уступив італійцю Арміну Цогеллеру, який підтвердив своє звання олімпійського чемпіона. Нещодавно на чемпіонаті Європи Альбєрт навпаки виграв у італійця тим самим здобувши титул чемпіона Європи.
Третє місце зайняв латвієць Мартінс Рубеніс.

Цікавим видався фінал жіночого лижного дуатлону 2х7,5, в якому перемогла естонка Крістіна Шмігун. Свою перемогу Крістіна здобула у фінішному спринті, чого раніше ніколи не робили. Всі вважали її не дуже швидкою на фініші. Третє місце несподівано зайняла росіянка Євґєнія Мєдвєдєва-Арбузова. Другою стала чешка Катєріна Нойманова.
Результати українок: Валентина Шевченко — 14, Вікторія Якімчук — 26, Катерина Григоренко — 40, Тетяна Завалій — 45.

Загалом, крім вищеназваних дисциплін, 12 лютого розігрувалося ще 4 комплекти нагород:
Швидкісний спуск (чоловіки): Антуан Денер'яз (Франція), Міхаель Вальхофер (Австрія), Бруно Кернен (Швейцарія)
Сноуборд, хафпайп (чоловіки): Шон Уайт (США), Деніель Касс (США), Маркку Коскі (Фінляндія)
Ковзани, 3000м (жінки): Ірен В'юст (Нідерланди), Рената Гроневолд (Нідерланди), Сінді Классен (Канада)
Шорт-трек, 1500м (чоловіки): Х'юн Су Ань (Корея), Хо Сук Лі (Корея), Цзяцзюн Лі (Китай)

Результати росіян хоч і є багато в чому неочікуваними, але мають цілком реальне пояснення. За останні роки в російський спорт вкладається досить багато грошей. У Сибіру нещодавно побудовано нову лижну трасу, потроху починають будуватися сучасні трампліни. Саночники та бобслеїсти нарешті отримали гроші на якісні сані та боби.
І це ще раз доказує необхідність державної та спонсорської уваги до українських спортсменів. Якщо, звичайно, ми бажаємо змагатися  за перемогу в багатьох видах спорту, а не сподіватися на 7 медалей будь-якого гатунку.
Tags: олімпіада-2006, спорт