Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Як "януковичи" майдан будували та право захищали

Цілком можливо, що саме цими днями у Дніпропетровську «Партія регіонів» відпрацьовує свої дії на після виборчий період. Наскільки вдало в них це виходить я і спробував розібратися.

Але про все по порядку.
17 березня Кіровський районний суд м.Дніпропетровськ задовольнив скаргу «Народного руху України» на методи ведення виборчої кампанії «Партією регіонів». Вирок суду зобов’язував обласну, міську та районні виборчі дільниці зняти «Партію регіонів» з участі у виборчій кампанії. Скарга була викликана тим, що 8 березня поточного року у приміщенні міського театру ім.Шевченка, «Партія регіонів» провела захід, на якому дарувала квітки та цукерки, що заборонено українським законодавством.
18 березня голова Дніпропетровського обласного осередку «Партії регіонів» Олег Царьов звинуватив голову Дніпропетровської обласної ради Миколу Швеця у спланованих діях по дискредитації «Партії регіонів» та додав, що партія готує масштабні акції протесту проти свавілля влади та подасть апеляцію на рішення Кіровського райсуду.

19 березня на «державному» майданчику Дніпропетровська, між обласною радою та облдержадміністрацією з’явилося біло-блакитне наметове містечко. Було встановлено 10 двомісних наметів, один великий військовий намет, в якому розташувався штаб, польова кухня, невеличка сцена.
20 березня о 15:40 у Апеляційному суді відбулося засідання, на якому розглядалася апеляція «Партії регіонів», але о 18:00 суд закінчив свою роботу та переніс розгляд скарги на 21 число.

Поза офіційними заявами, прес-конференціями та залою суду відбувалися більш цікаві та красномовні речі.
На недільній акції протесту знаходилося декілька тисяч прихильників «Партії регіонів». Більшість з них виявилися студентами дніпропетровських ВУЗів, які працюють агітаторами від «регіонів», та працівниками криворіжських гірничо-збагачувальних комбінатів. І тим, і тим участь на мітингу оплачували. Вдалося побачити, як хтось з від’їжджаючих показував у вікно автобуса 100 гривень, іронічно посміхаючись тим, хто ще залишався стояти на біло-блакитному майдані. Справжніх прихильників, які переймалися б долею «Партії регіонів» було небагато, близько 300. І це у східному індустріальному місті, де «Партія регіонів» має дуже велику популярність.
За словами Олега Царьова акція буде тривати до тих пір, поки місцева влада не поновить на місцевих виборах «Партію регіонів». Судячи з встановлених наметів, організатори протестів сподіваються на швидке закінчення акції, бо всі намети встановлені просто на землі, без піддонів. Про нетривалу акцію кажуть і самі учасники. Пані, що готує гарячі напої для учасників акції, зізналася, що працює кухаркою на одному з криворіжських підприємств зазначила: «Ми тут нєнадолґо. Еті там мєжду собой договоряться і всьо».
Але яким буде кінцеве рішення апеляційного суду ще невідомо. Як стало відомо з різних джерел, у неділю до Дніпропетровська приїжджали широковідомі члени «Партії регіонів», які пробували чинити тиск на суддю. За деякими даними тиснуть на суддю і ті, хто не хоче бачити «Партію регіонів» у виборчих бюлетенях.

Схоже, що ця акція протесту є насправді тренуванням перед більш масштабними акціями, які збираються проводити після 26 березня. Бо з динаміків лунають перероблені відомі радянські та українські, в яких осміюється нова влада її окремі особи. Таке не можна написати за два дні.

Дніпропетровський біло-блакитний майдан хоч і виглядає більш організованим, ніж «альтернативний майдан» 2004 року у Києві на стадіоні «Динамо», який за великим рахунком так і не відбувся, але має з ним і багато спільних рис. По-перше, це люди, які беруть участь в акції. Це трудівничий народ, в основному чоловічої статі, з чорними лицями,  у шкірянках та в’язаних шапках на самій верхівці голови, золотими зубами. По-друге, більшість з них перебуває у нетверезому стані. У парку відпочинку, який знаходиться неподалік від місця подій, можна побачити групки людей з блакитними стрічками, які під деревами п’ють горілку. Вже йдучи від біло-блакитного майдану мені на зустріч  вийшла дуже нетвереза людина що ніяк не могла збагнути, як її потрапити до Кривого Рогу.

У понеділок на майдані перебувало близько 300 людей, з них кілька десятків осіб пенсійного віку та студентів. Трохи поодаль від облради на своїх пасажирів чекали і 12 автобусів з наліпками «Партії регіонів». А Олег Царьов зустрівся з представниками ОБСЄ, яких переконував у недемократичності цьогорічних українських виборів. Для об’єктивності слід зазначити, що місце, де зараз розташоване «регіональне» наметове містечко, було краєм мрій опозиційних партій до 2005 року, і жодній з них не вдалося встановити там своє наметове містечко.

Tags: політика, спостереження, статті, цікаве
Subscribe

 • Сучасні фотоспільноти

  Фотосайти, на яких аматори і профі розміщують свої фотографії, давно відомі. Альбоми, конкурси, у пошуках краси можна блукати дуже довго. Два сайти,…

 • Сайт для творчих людей

  Нещодавно знайшов один сайт, який вразив чи не найбільше за останній час. Pinterest.com призначений для обміну графікою. Відвідавши його можна…

 • Мітеньки

  Шукав подібне два роки тому, знайшов випадково лише тепер. Хочу придбати "про всяк випадок", може і вам знадобиться ) Что такое митенки и где…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments