Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

"Соляріс"

У 22 роки перший раз прочитав "Соляріс". До цього часу навіть жодного разу не бачив таку відому стрічку Тарковського або голівудське прочитання книжки.

"Соляріс" видався мені цікавим своїми почуттями. І хоча почуття описувалися не так детально, як ті ж солярістичні теорії, але саме вони привернули мою увагу. Ті перетворення людини, до яких вона вдається, потрапляючи у небезпечне середовище. Ті поступки, на які готова піти людина заради задоволення свого еґо. На мій погляд це описано просто майстерно.

Мені було цікаво зрозуміти як виглядає станція, як виглядає Океан, я щиро намагався уявити ці мімоїди та асинхроїди. Але. Так і не зміг цього зробити. Фраґменти опису теорій я міг читати на половину, максимум на 2/3, далі я переходив до наступної частини роману.

І кінець. Не можу сказати, що я його зрозумів. Мені він видався дещо штучним, якимсь незграбним. Хоча якщо замислюватися глибше і вдавати з себе якогось спеціаліста з читання поміж_рядків, то можна сказати, що закінчується роман тим, що мене так зацікавило. Здатністю людини перетворюватися, сприймати невідоме, задовольняти еґо та ... нездатністю на рішічі кроки.

Пливти по хвилях


P.S. Дивним чином співпали дві події. 8 квітня я почав читати книжку. 8 квітня в Україні проходила телепрем'єра голівудської однойменної стрічки. Про останнє я дізнався лише сьогодні.
Tags: враження, книжки, рекомендації
Subscribe

 • Україні потрібен Месія

  Локальні позитивні й негативні моменти були як за керівництва Ющенка, так і тепер при Януковочі. Але за обох президентів країна загалом швидко…

 • Опозиція — це я

  Останнім часом інформаційний простір сповнюється месиджами "в країні відсутня опозиція". Подаються різні аргументи цього твердження. То опозиція…

 • Шукаю роботу

  9 ранку. У більшості громадян розпочинається або триває робочий день. А я залишаюся виключеним з таких подій. Друзі, я шукаю роботу в…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments