Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

"Соляріс"

У 22 роки перший раз прочитав "Соляріс". До цього часу навіть жодного разу не бачив таку відому стрічку Тарковського або голівудське прочитання книжки.

"Соляріс" видався мені цікавим своїми почуттями. І хоча почуття описувалися не так детально, як ті ж солярістичні теорії, але саме вони привернули мою увагу. Ті перетворення людини, до яких вона вдається, потрапляючи у небезпечне середовище. Ті поступки, на які готова піти людина заради задоволення свого еґо. На мій погляд це описано просто майстерно.

Мені було цікаво зрозуміти як виглядає станція, як виглядає Океан, я щиро намагався уявити ці мімоїди та асинхроїди. Але. Так і не зміг цього зробити. Фраґменти опису теорій я міг читати на половину, максимум на 2/3, далі я переходив до наступної частини роману.

І кінець. Не можу сказати, що я його зрозумів. Мені він видався дещо штучним, якимсь незграбним. Хоча якщо замислюватися глибше і вдавати з себе якогось спеціаліста з читання поміж_рядків, то можна сказати, що закінчується роман тим, що мене так зацікавило. Здатністю людини перетворюватися, сприймати невідоме, задовольняти еґо та ... нездатністю на рішічі кроки.

Пливти по хвилях


P.S. Дивним чином співпали дві події. 8 квітня я почав читати книжку. 8 квітня в Україні проходила телепрем'єра голівудської однойменної стрічки. Про останнє я дізнався лише сьогодні.
Tags: враження, книжки, рекомендації
Subscribe

 • Зізнання, або діалог із собою

  Невідомо що простіше - порозумітися із собою чи знайти "рідну душу". Особисто для мене пізнати самого себе, власні уподобання без нашарування…

 • Наочний тоталітаризм

  Багато хто, розчарувавшись у "демократах" і "демократії" (у лапках, бо представники цієї "демократії", як і сама "демократія", мають небагато…

 • Новий дизайн сайту МТС-Україна

  Сайт МТС-Україна отримав новий дизайн, наблизившись до стилю сайту головної компанії в Росії. Структура сайту не змінилася, і тому російський сайт…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments