Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

"Пісьма братана"

Перебуваючи на дніпропетровській книжковій виставці дізнався, що в місті продаються "Пісьма братана"!!! Оббігавши всю виставку і не знайшовши книжку, вирушив до "Білокнижнкика", бо кажуть "що саме там і є". Далі почалися сущіє ізмєнєнія навколишнього середовища. Я читав книжку в маршрутках і кафе, творчому вечорі і вдома на кроваті, і ось, нарешті, прочитав. Друзі, якщо ви ще не купили цю книжку, купуйте її негайно. Бо це нова сучасність української літератури, це — яскравий показник українських реалій, коли навіть учні професійно-технічних училищ видають тааааке.

"Пісьма братана" — це 28 електронних листів Жені Галяса (bratan) до Олександра Ворошила (giggster) чотири роки назад. І, що називається, "не користі раді, а токма волєю пославшей мєня жани". У той час Братан ще не знав, що таке ЛЖ, а Ґіґстер був адміном сайту http://www.samvydav.net. З цього моменту і починається найцікавіше.
Мене завжди хвилювало чи є О.Ворошило та Є.Галяс реальними особами, які п'ють молоко та їдять шоколадні батончики. Чи дихають вони тим самим повітрям, що і я, або живуть лише у свідомості когось "третього". Польові дослідження я проводив майже без зупинки. Я допитувався у всіх кого зустрічав і хто міг знати цих обох: "Скажіть, вони віртуали чи ні? ЯК ВОНИ МОЖУТЬ ІСНУВАТИ?". Відповіді мене не переконували і я вдавався до нових спроб.

Книжка "Пісьма братана" також не додала впевненості в існуванні цієї двійці. Реальність та вимисел у книжці настільки нероздільні, наскільки хмари поєднані з небосхилом. Мене не залишало враження, що весь цей бурхливий потік слів, є нічим іншим як точно розрахованим твором, написаним за своїми правилами, написаним за математичною формулою творчого успіху. Здається, що братан не тільки знає ПРО ЩО пише, але й ЩО пише. І це додає ще більше приводів для роздумів про реальність та віртуальність.

Кінець-кінцем ця боротьба закінчилася останньою сторінкою книжки. Після якої відпали всілякі питання про реальність. І хай навіть ми живемо в матриці і все, що бачимо лише витвір нашої уяви, але хай тоді "Пісьма братана" будуть нашою сучасною українською Біблією.

P.S. Respect Ґіґстеру за видання! Мені дуже сподобалося оформлення та ідея з підписами, що реально додаються при користуванні деякими безкоштовними веб-скриньками. Проте, ілюстрації просто жахливі. Вони на 10 порядків нижче зі рівнем, ніж текст.
Tags: враження, книжки, рекомендації
Subscribe

 • Погляд назад

  Дивитися назад — погана ознака. Це значить що теперішнє не влаштовує, а майбутнє — як мінімум неясне, а то і взагалі лякає. Натомість я хворий на…

 • Межі внутрішнього світу, або крихкий спокій

  Іноді щось дрібне та незначуще може допомогти зрозуміти речі глобальні й на перший погляд абсолютно непояснювані. Так відбулося і зараз. У…

 • Мінлива доля?

  Кандидатом в мери Дніпропетровська від "Нашої України" обрано Загіда Краснова. За таке рішення проголосували 44 з 52 делегатів Конференції міської…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 9 comments