Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Internet Explorer 7 Beta 2

Деякий час назад я почав часто міркувати над єдиним питанням: "Чому й досі в мене не встановлений IE 7?". Відповідь знаходилася дуже швидко і була дуже простою (бета-тестування було закритим, а шукати посилання мені було ліньки), але на душі легше не ставало. Бажання встановити нову версію ІЕ підсилювалося тим, що стара версія (ІЕ 6 СП2) у мене просто відмовлялася нормально працювати. Дійшло навіть до того, що я повністю намагався зністи її з компу, від чого вона ще більше почала глючити. І ось, у черговий раз, коли у мене з'явилося вищенаведене питання, Microsoft випустив відкриту бета-версію. Саме її я і скачав.

Будучи по природі наївною дитинкою, я не мав жодної задньої думки. "Скачаю та поставлю", — спочатку міркував я. Але під час завантаження у мене відключили телефон. Довелося їхати, розбиратися. По дорозі телефон включили. Я повернувся до дому і завершив завантаження ІЕ 7. На цьому мої пригоди лише починалися.
Тиснучи тремтячими руками на файл IE7-beta2-winxp.exe я не знав, який ворог чекає мене за кутом. Ворог проявив себе на третьому кроці інсталяції, попросивши перевірити ліцензійність моєї WinXP. Моє серце завмерло. Виявилося, що ОС у мене не ліцензійна. Але бажання долучитися до прекрасного було вищим, за відчуття марно страченого часу, тож я почав шукати шляхи виходу з ситуації на варезних форумах. Саме там я і дізнався, що до інсталяції нової версії ІЕ вбудована перевірка ліцензійності Windows Genuine Advantage. Дякуючи розумним хлопакам, на тому ж форумі я знайшов як перевірку обійти.
Потім у мене виникла проблема з відсутністю вкладок в інтерфейсі браузеру (успішно вирішено), потім замість відкриття нової вкладки, з криком та шумом закривався сам ІЕ. Кінець-кінцем стадія установки закінчилася добре, і я почав набиратися вражень від нового продукту від софтверного гіганту.

ІЕ 7 — це великий крок вперед. Але лише по відношенню до своєї попередньої версії (ІЕ 6), яка була випущена ще 5(!!!) років назад. ІЕ 7 — це лише повторення сучасних браузерів без інших інновацій.
Інтерфейс ІЕ 7 дуже красивий, хоча спочатку й не дуже звичний. Важче за все мені було пристосуватися до розташування кнопок "припинити" та "оновити". До речі, змінювати розташування кнопок та панелей інструментів мені не вдалося. Схоже, що це баг бети.
Крім того, ІЕ 7 дуже красиво відображає сайти. "Як це?", — здивуєтеся ви. "Дуже просто", — відповідаю я. В ІЕ 7 використовується функція згладжування всіх шрифтів (anti-aliasing). Декому це дуже не подобається, і народні умільці вже знайшли способи як це відключити. Мені ж це дуже сподобалося, я відніс це до переваг нової версії.

Щодо функціонального наповнення, то воно практично один в один повторює браузер Firefox 1.5. Тут також можна читати rss-потоки, здійснювати пошук зі спеціальної панелі, переглядати декілька сайтів в одному вікні, додавати розширення. Також до ІЕ 7 вбудована функція перевірки оригінальності сайтів для запобігання крадіжкам приватних даних (phishing). Зупинюся на кожному з наведених пунктів окремо.

Читання rss
Функція читання rss зроблена непогано. Це практично справжній rss-reader, але малофункціональний. Ви можете переглядати записи за категоріями, сортувати їх за різними параметрами, здійснювати пошук по записах. Але в одній вкладці (одному вікні) можна переглядати лише один потік. Читання rss в ІЕ 7 зроблено значно краще, ніж у Вогнелисі 1.5.

Вкладки
Про те, що дизайн нової версії добрий — я вже казав. Вкладки виглядають дуже органічно в інтерфейсі ІЕ 7. Кнопка закриття вкладки знаходиться безпосередньо на ній, тобто не треба робити зайвих рухів мишкою. Не дуже звично виглядає кнопка для відкриття нової вкладки, вона дуже велика, як для такої функції.
Цікавою є інша особливість ІЕ 7, що пов'язана вкладками, називається вона Quick Tabs (швидкі вкладки). Ця функція дозволяє переглянути зміст всіх відкритих сайтів в одному вікні. Це значно спрощує перехід по великій кількості відкритих вкладок. Недоліком є те, що вкладки не можна переміщати.

Add-ons (розширення)
Через декілька годин після появи IE 7 Beta 2 з'явився сайт http://www.ieaddons.com — офіційний сайт розширень до ІЕ 7. Знайти щось цікаве або корисне мені не вдалося. Оцінити інструмент розробки нових розширень я також не можу. Але переглянувши налаштування браузеру, я зрозумів, що розширення будуть розповсюджуватися у форматі ActiveX, який я дуже не люблю.

Phishing Filter
Останні декілька років всі крупні софтверні компанії приділяють багато уваги боротьбі з фальшивими сайтами. Фальшиві сайти виглядають як справжні, мають схожі зі справжніми адреси, але введена на них інформація потрапляє до рук зловмисників. Частіше за все цей спосіб використовується для крадіжок даних кредитних карток.
Ось і ІЕ 7 долучився до боротьби з фішерами. Але долучився якось незграбно. Перевірка справжності сайту здійснюється шляхом зв'язку з базою даних Microsoft, яка і дає відповідь на таке хвилююче питання. Незграбність полягає в тому, що цей метод працює геть погано при малій швидкості з'єднання з інтернет. Найчастішою відповіддю цього фільтра для мене була: "Неможливо з'єднатися з базою". Крім того, іноді це збільшує час відкриття самого сайту. Та й знаючи підхід Microsoft, можна зробити припущення, що деякі справжні сайти ІЕ 7 буде вважати "фальшивими".

ІЕ 7 значно менш вибагливіший до ресурсів, ніж його попередня версія. Я не помітив ефекту "memory overleaking", наявного у ФФ. Зараз мій відкритий ІЕ, з двома відкритими сайтами, займає менше 5 Мб оперативки, тоді як ФФ, за тих самих умов — 56 Мб. Хоча при відкритті нового вікна та нових вкладок браузер дещо підвисає.

Деякі сайти ІЕ 7 відображає трошки некоректно. Наприклад, на http://www.newsvine.com з'їжджають рамки деяких посилань. У ФФ це відображається правильно. Також є проблеми з Gmail, при переведенні курсору по Quick Contacts система значно пригальмовує. Крім того, залишився дуже старий баґ ІЕ — не оновлення заголовків сторінок (наприклад, сторінку не вдалося завантажити, з'явилася інформаційна сторінка, після оновлення завантажується нормальна сторінка, а заголовок залишається від інформаційної).

Стосовно підвищення рівня безпеки — нічого сказати не можу. У попередніх бета-версіях ІЕ 7 були баги, які дозволяли зловмисникам отримати контроль над системою. Оглядачі кажуть, що у беті 2 таких проблем ще не зустрічалося. Але досвід показує, що такі вразливості обов'язково будуть знайдені. І тут встає питання швидкості отримання оновлень. ІЕ 7 буде оновлюватися так само, як і сам Windows чи Office, тобто отримувати оновлення з сайту http://windowsupdate.com. Назвати такий спосіб швидким, я не можу, бо у Firefox система оновлення працює практично ідеально (браузер дізнається про наявність оновлень практично миттєво, а їх розмір дуже маленький).

Висновок ;)
ІЕ 7 — гарний браузер, який надасть звичайним користувачам багато гарних, сучасних функцій. Він не викликає відрази (як це було з ІЕ 6 після користування Оперою чи Firefox'ом). Але використовувати його як основний браузер я, поки, не збираюся. Перш за все, через відсутність потрібних розширень. Як я прочитав в одному з коментарів: "Нульовий ІЕ 7 практично ні в чому не поступається нульовому FF 1.5". З цим я повністю згодний.

P.S. Вчора стало відомо про ще більшу сумісність різноманітних браузерів. У Firefox 2 буде використана та ж сама система додавання пошукових машин (OpenSearch), що й в IE 7. І сама панель пошуку стане такою ж, як і в ІЕ 7.
P.P.S. ІЕ 7 бета 2 не сумісний з Google Desktop 3. При запущеному GD неможливо відкрити нову вкладу в ІЕ7. Це відбувається через проблеми індексування історії ІЕ 7.
P.P.P.S. Історія Internet Explorer.
Tags: враження, програми, цікаве
Subscribe

 • Сучасні фотоспільноти

  Фотосайти, на яких аматори і профі розміщують свої фотографії, давно відомі. Альбоми, конкурси, у пошуках краси можна блукати дуже довго. Два сайти,…

 • Сайт для творчих людей

  Нещодавно знайшов один сайт, який вразив чи не найбільше за останній час. Pinterest.com призначений для обміну графікою. Відвідавши його можна…

 • Мітеньки

  Шукав подібне два роки тому, знайшов випадково лише тепер. Хочу придбати "про всяк випадок", може і вам знадобиться ) Что такое митенки и где…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments