Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Проста історія, або реквієм по вітчизняному телебаченню

Все складне починається з чогось простого. Так я, зі всіма своїми комплексами та проблемами, видом на життя та лобов’ю до солодощів, почався з амеби (якщо вірити Дарвіну). Ця багатогранна історія про телевізор почалася з матчу Іспанія - Україна (4:0). Про те, з чого почався матч я сьогодні казати не буду.

3-й день поспіль я вимушений дивитися переважно вітчизняне телебачення. Бо повернувшись з матчу Іспанія - Україна (4:0) та увімкнувши супутниковий тюнер я побачив красномовне (білим на червоному тлі) "Нет сигнала". Дощу на вулиці вже не було, небо було прозорим та манило до себе, тому коло можливих причин відразу звузилося до двох: тарілку хтось спи*див або вона сама наї*нулася. Лізти на дах самотужки я боюся, а спеціаліст з супутникового телебачення обіцявся навідатися до мене "після вихідних". Тому 3-й день поспіль я вимушений дивитися переважно вітчизняне телебачення і це "щастя" буде тривати ще не один день.
Навздогін до зламаної тарілки, після матчу Іспанія - Україна (4:0), зламався і я. Мені стало боляче дивитися футбол, тому я вимушений дивитися інші передачі вітчизняного ТБ. А ще я застудився, тому вимушений лежати в ліжку та дивитися вітчизняне ТБ, а не гоцати вулицями рідного міста громадським транспортом. І якщо з біллю від футболу я ще якось можу боротися, то з самостійністю хворого мозоку — ні.

Перед тим як приступити безпосередньо до простої історії необхідно зробити одне зауваження: я — хворий, і шукати посилання на свої висловлювання реально не здатний. Тому залишається повірити мені на слово.

Нещодавно я сперечався з однією пані з LJ, яка вимагала відмовитися від перегляду "зомбоящика" хоча б на один день. Я "насідав" на пані і казав, що телевізор — це дуже корисний винахід людства, який надає змогу отримати багато цікавої інформації, тільки треба вміти їм користуватися. Вона мені казала, що в її "житті_з_телевізором" траплялися випадки "постійного клацання пультом", що більше личило б зомбі, а не сучасній панянці. У відповідь я гучну заявляв про "проблеми цієї пані" і ще раз казав про невміння користуватися таким корисним винаходом. Останні два дні свого життя я був зомбі. Я не міг втриматися на одному каналі більше 10 хвилин. Клац-клац. І ось Савік Шустер розповідає про футбол: "Да, да, вот відітє. Он атдайот пас єму і, да?, он не забіваєт, да?, ґол". Клац-клац. Катерина Лебєдєва розповідає про коаліцію: "Тут переговори вже закінчилися, а там вони ще тривають". Клац-клац. Дніпропетровські зірки "за 50" впарівают ліки від імпотенції: "Меджік стаф — валшебний жезл".
Моя кабельна компанія надає мені змогу дивитися майже всі українські, центральні російські, деякі закордонні та кілька спеціалізованих каналів виробництва різних країн. Всього — 51 канал. І дивитися просто не-ма чо-го.

Після помаранчевої революції я розповідав багатьом своїм знайомим (з різних країн) ЯКЕ У НАС ТЕЛЕБАЧЕННЯ! "Воно технічно недорозвинене, але воно вільне і тому в нього набагато більший потенціал, ніж у російського", — казав наївний я. Такі розмови виникали дуже часто, бо це був один з аргументів на користь успішності помаранчевої революції, і останній раз я це казав пару місяців тому. З кожним днем я все гостріше відчував біль за непрофесійність українських журналістів, розумів, що вони не скористалася унікальним шансом, але до кінця не хотів вірити об’єктивним фактам. Тільки в останні два дні я зрозумів наскільки все погано у вітчизняному телепросторі.

Моя супутникова тарілки була налаштована на газпромівську компанію "НТВ+", яка дозволяла дивитися більше 60 каналів. Але з тих 60+ дивився я не так вже й багато:спортивні- та кіно-канали власного виробництва НТВ+, дивився канал документального кіно, гумористичний канал, канал "Русский extreme", а іноді ще "Discovery" з "National Geographic". Звісно, що я не дивився "Первый", "Россию" та "НТВ".  У поєднанні з НТВ+ вітчизняне телебачення виглядало не таким безнадійним. Іноді класні фільми, більш-менш чесні новини, класна музика. Але щойно зникло супутникове ТБ, як відразу зникло розмаїття цікавої, недоступної з інших джерел інформації.

Тому я хочу вибачитися передtrina_ka, якій намагався розтлумачити користь від телевізора. Я був неправий. Насправді, у перетворенні класного винаходу у "зомбоящик" винна не пані, а "високоякісне вітчизняне телебачення".
Tags: ЗМІ, Україна, враження, дибр, спостереження, цікаве
Subscribe

 • Сучасні фотоспільноти

  Фотосайти, на яких аматори і профі розміщують свої фотографії, давно відомі. Альбоми, конкурси, у пошуках краси можна блукати дуже довго. Два сайти,…

 • Сайт для творчих людей

  Нещодавно знайшов один сайт, який вразив чи не найбільше за останній час. Pinterest.com призначений для обміну графікою. Відвідавши його можна…

 • Мітеньки

  Шукав подібне два роки тому, знайшов випадково лише тепер. Хочу придбати "про всяк випадок", може і вам знадобиться ) Что такое митенки и где…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments