Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Більшість та спікер

У парламенті сформовано нову більшість, до якої увійшли "Партія регіонів", "Комуністична партія України" та "Соціалістична партія України". Нова більшість має 233 голоси. Всі шанси стати спікером ВР 5 скликання має Азаров.
Поки що у повній мірі збувається прогноз _03.

На посаду спікера висунуті:
НУ-БЮТ — Порошенко
ПР — Азаров
СПУ (Бокий+Баранівський) — Мороз
Яворівський висунув Бокого. Бокий взяв самовідвід.
Кандидатури прийняті. 252 ЗА.
Лічильна комісія й досі не сформована.

Регіони вітають один одного. Піарять Азарова як чесного, любимого всіма українцями, професійного політика.
Мороз, здається, ще сильніше посівів. Блідий як смерть.

Порошенко зараз буде 15 хвилин себе піарити.
Потім Азаров. Потім Мороз. Потім обговорення кандидатур (година).
СПУ-КПУ-ПР проголосували за продовження роботи ВР до обрання спікера. За 1:45 може розпочатися голосування.

Порошенко каже про підписану Коаліційну угоду.
"Станом на 16:46 жодний підпис з-під угоди не відкликано. Коаліційну Угоду зараз порушують. Я закликаю з цієї трибуни, пане Олександре Олександровичу Морозу послідувати моєму прикладу і зняти свою кандидатуру з посади спікера. Хай голосування покаже скільки гоЛохів набере Азаров".

Виступає Азаров російською мовою.
НУ-БЮТ фукають.
Азаров мовчить.
НУ вимагають щоб він виступав державною мовою.
ПР заблокували підходи до трибуни. Азаров у кільці однопартійців.
Бокий призиває всіх сісти на місце. Трибуну залишили, але всі стоять на ногах.
Азаров виправдовується про мову. Каже, що з очей НУ-БЮТ точиться ненависть.
"Україну чекає або загибель, або небачений ривок у розвитку"
Янукович не може всидіти на місці. Сідає-встає-ходить по залі-сідає.
Азаров каже про погану законодавчу базу. "Ми нісьом атвєтсвєннасть, чтоби наше государство создало риначниє условія".
Азаров нервує. Через слово проскакує вереск. Біля Тимошенко багато людей, щось пояснює Шкілю. Порошенко набирає смску.
Азаров закінчив.
Бокий: "Микола Янович, ви зекономили десь 9 хвилин, давайте відведемо цей час на запитання". Нова балаканина.
Азаров обіцяє сазданіє тєхнопарків, тєхнозон мінімум на 20-25 лєт.
Питання: "Що треба зробити, щоб наш бізнес почав працювати на економіку". Відповідь: "Нужно на дєлє, а нє на словах бороться с корупцией. Памєньше вмєшиваться в дєла бізнеса. Каґда я ґаваріл а рісках, я імєл  в віду тє іспитанія, каториє нам прєдстоіт прайті"
Шибко, соціаліст: "Шановний Микола Янович, я хотів би почути ваше бачення подальшого розвитку політичної реформи". Азаров, регіонал: "Савєршенна ачєвідна, што уґлублєніє КР і ійо завєршеніє — ґлавная наша задача. Неабхадімо сбалансіровать атнашенія ф трєуґольнікє власті. Нєобходімо прінять нєсколько ґлавних асновапалаґающих законов, каториє би абєспєчівли етат баланс. Продолженіє КР я віжу в прінятіі закона о мєстном самоуправлєніі"

Шкіль щось бурхливо пояснює Зваричу. Той менш бурхливо йому відповідає. Азаров закінчив.

МОРОЗ почав!
Оплески ПР, свист НУ.
Мороз: "Не треба цього, бо ви не знаєте що я буду говорити. Сьогодні ПО що підписана угода, я щиро вітаю підписантів угоди, сподіваючись, що Коаліція буде працювати плідно та ефективно. Сьогодні все суспільство пам’ятає вересневу колізію минулого року. І всі знають з якими особистостями то було пов’язано". ПР знову плескає.
"Ми підписали угоду, але в мене ліжить ще одна угода, парафована депутатами інших двох фракцій. І я гадаю, що так було б краще. Щоб ми спокійно пішли в опозицію.
Тому треба дотримуватися угоди. Дайте будь-яку кандидатуру від Вашої політ.сили і всі наші депутати за неї проголосували б. Але Порошенко — це буде катастрофа і ще гірше ніж було. І мова йде не стільки про Петра Олексійовича, скільки про майбутнього прем’єр-міністра. Як організувати роботу ВР більшість з Вас знає. Я вважаю, що найбільшим шансом для голови парламенту було б якщо б люди, що сидять тут, розійшлися через 5 років друзями.
Треба спочатку завершити політ-реформу, треба відновити роботу законодавчого органу, треба вирішити цілу ніжку питань, які пов’язані з місцевим самоврядуванням. Ми в угоді, яка до речі абсолютно одна, що одні підписали, що інші, передбачили зміни до земельного законодавства".
Коротше, піарить себе як спікера від Коаліції.
Янукович гризе нігті.
"Я не буду знімати свою кандидату, бо точно знаю, що моя фракція за мене проголосує".
13 хвилин на запитання.

Білорус, БЮТ: "ОО, у мене до Вас таке питання, чи будуть члени СПУ голосувати за кандидатуру Тимошенко на пост ПМ?". Мороз: "Я сьогодні казав ЮВТ, що гарантую 32,5 голоси від СПУ, звісно якщо Коаліція ще буде існувати. А як ми почули від Петра Олексійовича, формат Коаліції може змінитися".

Мороз каже про те, що Азаров не буде спікером, бо не дуже добре володіє українською.
"Ми живемо не в Азії і не в Європі. А там де людям стидно сказати, де ми живемо".

Мороз закінчив. Почалося годинне обговорення. По 3 хвилини на депутата.
Спочатку мав виступати Артеменко (НУ). Відмовився. Потім мав виступати хтось з БЮТ. За кадром Турчинов почав пояснювати, що виступати не треба: "Хай Наша Україна виступає".

Хтось наводить цитату з К.Маркса: "Той, хто не говорить державною мовою у вільній, незалежній країні є окупантом, гостем або зрадником".

Депутат від БЮТ заявив, що оскільки Порошенко зняв свою кандидату для БЮТ більше немає необхідності брати участь в обговоренні.

Член СПУ каже про те, що всі замовкли лише коли вийшов на трибуну Мороз. "Він єдиний, хто може об’єднати дві частини парламенту". "Єдина політична сила, це СПУ, яка здатна об’єднати Україну. Єдиний лідер, який може посісти це крісло. Дуже важливо, що народ бачив, як Сан Санич взяв у руки цю залу".

Чорновіл (ПР): "М.А. Азаров є одним з архітекторів, який піднімав Україну, коли Україна була в руїні".

Григорович (НУ): "Микола Янович візьміть приклад з Герасімова, який чисто українською мовою прочитав Присягу. А Ви за 15 років не спромоглися вивчити. Ця зала ні за кого не проголосує. Якщо ви робите правильно ОО, то хай Бог вас благословить, якщо ж ні — то ні".

Семенюк (СПУ) каже про голосування заради України. Наводить приклади Конституційної ночі, бюджетних та податкових реформ. "Україна у нас єдна". "Конституційну ніч ми виграли лише тому, що всі об’єдналися навколо одного, навколо Мороза". "Україна у нас одна і Мороз у нас один".

Показали Ахметова. Зверхньо та іронічно дивиться на все, що відбувається.

Стретович: каже про можливість створення іншої Коаліції за участі НУ, якщо депутати відкликають свої підписи з-під Угоди. Також згадує Помаранчеву революцію і вимагає дотримання законності.

БЮТівці закликають депутатів від Коаліції відмовиться від участі в обранні спікера, оскільки кандидат від Коаліції зняв свою кандидатуру, і не брати бюлетені.

Виступає Вінський. "Я поки що перебуваю у лавах СПУ і вибачаюся за поведінку групи народних депутатів, які зрадили народ України та фракцію. Очолив цю зраду Мороз. Цю ганьбу ні змити ніколи. Я ніколи не міг подумати, що під впливом двох-трьох людей сумнівної репутації, він зрадить людей, які пройшли з ним 15 років. Я не знаю, як зараз буде діяти фракція, але завтра буде політрада, яка буде вирішувати. ОО, я за зрадників не голосую".

Кушнарьов піарить Мороза як сина родного.

Баранівський: "СПУ ніколи не лягала під бажання певних політиків, президентів, ми завжди мали своє обличчя, свою думку. Коли ми говоримо про досягнення Майдану, які дійсно великі, не слід забувати, що якби не було СПУ, не було б Майдану. Ті, хто сьогодні в Партії давали деяку іншу оцінку Морозу, були на курортах"

Ще багато виступів, але порожні.
Обговорення закінчилося.
По 3 хвилини кандидатам на спікера для заключного слова.
Азаров: "Уважаємиє народниє дєпутати. Спасіба всєм тєм, кто сказал добриє слава на мой адрєс. Я блаґодарєн і тєм, кто виступіл с крітікой. Сковорода сказал, что чєлавєк ґаваріт іскрєннє і правдіво толька на радном язикє. Шевченко вабще-та ґаваря прожил большую часть врємєні в Расіі і бил русскоґаварящєм чєлавєкам? Так ви хотітє ісключить єґо із нашей общєй культури? Ви хатітє ісключіть Ґоґоля, Ґлінку. А ми хатім аб’єдініть наши культури".

Мороз: "Я б нікому не побажав бути сьогодні на моєму місці при такій дискусії. У чому справа. Коли ми говоремо про подвійні стандарти, про різні речі, коли ми чуємо слова, які ганблять інших, бо бачити ми будуємо демократію, ми за неї боролися, то я хочу запитати, а хто створював той режим, який ми повалили? Хто ходив у палац? Хто не давав мені виступити? Раніше прислужували попередньому режиму, а тепер кажуть, що мені робити. Ви всі, особливо з БЮТ, знаєте, що я говорив правду. Я вихований так, що я мушу говорити лише тільки те, що я думаю. У мене безліч аргументів про те, що ця Коаліція буде зруйнована за декілька місяців. Президент можливо не сприйме моє висування, але він мусить знати, що його опора його підводить. Я не хочу бути керівником такого парламенту, де сектори ворогують поміж собою. Але я знаю, що я єдиний, хто зможе об’єднати ці сектори".

Закінчили балакати.

Бокий уточнює чи правильно він зрозумів, що той знімає свою кандидатуру?
Порошенко вийшов на трибуну. "Мені дуже шкода, що мене не почув не тільки Бокий, але й ООМороз, про те, що Коаліція і підписи, які кожен народний депутат поставив і цим засвідчив свою політичну волю, станом на зараз ще існує. Не почули мій заклик, щоб дати можливість висунути ПР свою кандидатуру і дати прозоро проголосувати. І треба обов’язково було дати їм таке право...". "Я переконаний, що це голосування не призведе до результату, я переконаний що з цієї самої трибуни буде наступна процедура обрання керівника ВР, і я сподіваюся, що це відбудеться у форматі нашої Коаліції. Не закриваємо книгу нашої Коаліції і збережемо наші 239 голосів".
Порошенко підтвердив що зняв свою кандидатуру.

Бокий не може дати відповіді, які будуть результати голосування. А за результатами голосування буде видно, як ВР буде працювати далі.

Євген Петрович Шара (голова лічильної комісії, БЮТ) розповідає про порядок обрання спікера.
Лічильна комісія — 25 нардепів. ПР — 9, БЮТ — 6, НУ — 4, СПУ — 2, КПУ — 1.
Заступник голови Чубаров Р.А., секретар Філіндаж Є.В.
Треба внести кандидатури до бюлетеня, збереться комісія визначиться по часу.
Нам не менше ніж 30 хвилин, а то й 40 потрібно для виготовлення бюлетенів.

Мартинюк: "За регламентом лічкомісія має затвердити форму бюлетеня. На це потрібно не більше 3-5 хвилин. Потім голова представляє бюлетень, зала голосує і тільки потім треба 30-40 хвилин".
Голова лічкомісії не знає регламенту і вимагає голосування по прізвищах перед їх внесенням до бюлетенів. Хоча голосування за кандидатури вже було. Мартинюк з Боким йому пояснюють, що все відбувається без голосування.

Шара оголошує склад лічкомісії.
Шара каже, що за 10 хвилин члени лічкомісії мають зібратися на 3 поверсі у фойє. Бокий каже, що для цього вистачить і 5 хвилин.

Оголошено перерву на 15 хвилин. Дивимося новини на "5 каналі"! )

Рекламна пауза
"5 канал" підтвердив свою репутацію першого інформаційного. У випуску новин докладно розповіли про розблокування роботи ВР, комітети. Розповідь про те, що відбувається зараз ПР, була дуже короткою, кореспондентка (вилетіло з голови прізвище) сказала, що було годинне обговорення, вона нічого не знає і зауважила: "Депутати вчетверте побігли до буфету, готуючись до ночівлі".

Розпочалося засідання
Шара: Лічильна комісія затвердила таку форму бюлетеню. Бюлетень на білому папері у формі чотирокутнику з написами чорним коліром. "Азаров", "Мороз", "Не підтримую жодного". Тут квадратик у якому ставите любу позначку. На виготовлення бюлетенів нам потрібно півтори години. Голосування відбудеться о 21. Бюлетені будуть видаватися за посвідченнями. О 22 голосування припиняється.

Запитання:
1. Що захищає бюлетені від підробки? Бюлетені не можуть бути підроблені, бо всі бюлетені підписуються всіма фракціями.
2. Чому все так довго? Мені повідомили, що на виготовлення бюлетенів потрібно 40 хвилин. Поки поставимо підписи на 450 бюлетенів, воно так і вийде. Якщо вийде раніше, я повернуся на цю трибуну і з Вашого дозволу раніше почнемо.
3. В якому випадку бюлетень буде визнаний недійсним? Дякую за Вашу заповідь. Бюлетень буде визнаний недійсним у тому випадку, коли він буде перекреслений, пожмаканий та інше. Мартинюк: "У регламенті чітко описано який бюлетень вважається не дійсним. Пожмаканий бюлетень є дійсним".

Перша частина цирку закінчена.
З 21 і далі зустрінемося вже у наступному записі ;)
Tags: Україна, політика
Subscribe

 • Сучасні фотоспільноти

  Фотосайти, на яких аматори і профі розміщують свої фотографії, давно відомі. Альбоми, конкурси, у пошуках краси можна блукати дуже довго. Два сайти,…

 • Сайт для творчих людей

  Нещодавно знайшов один сайт, який вразив чи не найбільше за останній час. Pinterest.com призначений для обміну графікою. Відвідавши його можна…

 • Мітеньки

  Шукав подібне два роки тому, знайшов випадково лише тепер. Хочу придбати "про всяк випадок", може і вам знадобиться ) Что такое митенки и где…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 30 comments

 • Сучасні фотоспільноти

  Фотосайти, на яких аматори і профі розміщують свої фотографії, давно відомі. Альбоми, конкурси, у пошуках краси можна блукати дуже довго. Два сайти,…

 • Сайт для творчих людей

  Нещодавно знайшов один сайт, який вразив чи не найбільше за останній час. Pinterest.com призначений для обміну графікою. Відвідавши його можна…

 • Мітеньки

  Шукав подібне два роки тому, знайшов випадково лише тепер. Хочу придбати "про всяк випадок", може і вам знадобиться ) Что такое митенки и где…