Реліз Firefox 2 beta 1 був призначений на 11 липня. Втім ще 8.06 почали з’являтися повідомлення про вихід нової версії. Згодом стало відомо, що це лише перший release candidate першої бета-версії. Ця ситуація викликала велике здивування у багатьох користувачів, адже прийнято, що реліз кандидати випускаються після бета-тестування. Після того був ще другий реліз кандидат до першої бета-версії, випущений 10 числа. А 11 з’явився 3 реліз кандидат, про який авторитетні онлайн-ЗМІ повідомили як про дійсну бета-версію.
Схоже, що це перший випадок в історії розробки браузерів, коли технічні релізи БЕТА-версій набувають такої популярності та спекуляцій.
І ось декілька годин тому з’явилася повноцінна перша бета-версія Firefox 2.0 (для Windows, 5,4 Mb).
Що ж другий Вогнелис для нас готує?
Якщо характеризувати нові функції Firefox 2 одним реченням, то воно буде таким: це Firefox 1.5 із вбудованими популярними розширеннями. Таке формулювання викликано тим, що серед головних нововведень присутні вбудований фішинґ-фільтр, збереження сесій та відкритих вкладок, кнопка закриття на кожній вкладці окремо. Також з’явилася вбудована перевірка орфографії. Загалом новий Firefox розроблявся під слоганом "Безпечніший, швидший, кращий".
Вже є докладний огляд нових можливостей. Також раджу подивитися перелік нововведень та поради по використанню нових можливостей. (все англійською мовою.)
Графічно Firefox 2 beta 1 суттєво нічим не відрізняється від свого попередника. Але вже зараз можна подивитися на макет нового дизайну, який планується запровадити у фінальній версії. Своїми враженнями від дизайну можна поділитися з розробниками.
Варто зазначити, що напередодні була оприлюднена статистика використання різноманітних браузерів у липні. Статистику наводили різні джерела, але головною ознакою всіх даних стало зростання популярності Firefox і зменшення долі Internet Explorer.
Так, за даними OneStat.com, доля Firefox у світі cкладає 12,93% (ріст порівняно з травнем — 1,14%), а Internet Explorer — 83,05% (падіння на 2,12%). Доля Opera — 1%. Дані збиралися з більш ніж 50 тис. сайтів. За посиланням наведено статистику по різних країнах.
Інша статистика від W3CCounter показує, що частка Firefox становить 25%, а IE — 67%. Щоправда ця статистика складається лише з 1177 сайтів.
За даними bigmir)net 10,7% українських користувачів користуються Firefox, 78,4% — Internet Explorer і 5,5% — Opera.