Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Firefox 2: лихоманка розпочалась

Цей тиждень має увійти в історію інтернет як той, на якому з’явилася перша бета-версія браузеру Firefox 2. Ця подія викликає неабиякий інтерес у просунутих користувачів мережі, що призводить до ажіотажних новин у технологічних ЗМІ.
Реліз Firefox 2 beta 1 був призначений на 11 липня. Втім ще 8.06 почали з’являтися повідомлення про вихід нової версії. Згодом стало відомо, що це лише перший release candidate першої бета-версії. Ця ситуація викликала велике здивування у багатьох користувачів, адже прийнято, що реліз кандидати випускаються після бета-тестування. Після того був ще другий реліз кандидат до першої бета-версії, випущений 10 числа. А 11 з’явився 3 реліз кандидат, про який авторитетні онлайн-ЗМІ повідомили як про дійсну бета-версію.

Схоже, що це перший випадок в історії розробки браузерів, коли технічні релізи БЕТА-версій набувають такої популярності та спекуляцій.

І ось декілька годин тому з’явилася повноцінна перша бета-версія Firefox 2.0 (для Windows, 5,4 Mb).

Що ж другий Вогнелис для нас готує?
Якщо характеризувати нові функції Firefox 2 одним реченням, то воно буде таким: це Firefox 1.5 із вбудованими популярними розширеннями. Таке формулювання викликано тим, що серед головних нововведень присутні вбудований фішинґ-фільтр, збереження сесій та відкритих вкладок, кнопка закриття на кожній вкладці окремо. Також з’явилася вбудована перевірка орфографії. Загалом новий Firefox розроблявся під слоганом "Безпечніший, швидший, кращий".
Вже є докладний огляд нових можливостей. Також раджу подивитися перелік нововведень та поради по використанню нових можливостей. (все англійською мовою.)

Графічно Firefox 2 beta 1 суттєво нічим не відрізняється від свого попередника. Але вже зараз можна подивитися на макет нового дизайну, який планується запровадити у фінальній версії. Своїми враженнями від дизайну можна поділитися з розробниками.

Варто зазначити, що напередодні була оприлюднена статистика використання різноманітних браузерів у липні. Статистику наводили різні джерела, але головною ознакою всіх даних стало зростання популярності Firefox і зменшення долі Internet Explorer.
Так, за даними OneStat.com, доля Firefox у світі cкладає 12,93% (ріст порівняно з травнем — 1,14%), а Internet Explorer — 83,05% (падіння на 2,12%). Доля Opera — 1%. Дані збиралися з більш ніж 50 тис. сайтів. За посиланням наведено статистику по різних країнах.

Інша статистика від W3CCounter показує, що частка Firefox становить 25%, а IE — 67%. Щоправда ця статистика складається лише з 1177 сайтів.

За даними bigmir)net 10,7% українських користувачів користуються Firefox, 78,4% — Internet Explorer і 5,5% — Opera.
Tags: firefox, враження, програми, спостереження, цікаве
Subscribe

 • FriendsTimes

  FriendsTimes, стрічка LJ-записів за мотивами діяльності ваших друзів — дійсно цікава штука! Раджу.

 • Татова сукня

  Весела казка про сучасне: Цю та інші казки можна знайти у журналі авторки sunrin.

 • Я у Google Wave

  didaio [at] googlewave.com — додавайтеся, хто вже у ґуґл вейв. Українські хвилі можна знайти через пошук "with:public tag:ukrainian". Там все дуже…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments