Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Консультації завершено

ЗАПИС ПОСТІЙНО ОНОВЛЮЄТЬСЯ

Тюля не сказала нічого нового.
* Треба провести дострокові вибори.
* Президент не дасть повести країну назад і не дасть панувати тим силам, що панували кілька років назад.
* Президент провів консультації, президент почув всі точки зору і зробив свої висновки.

ПОЧАЛОСЯ ПОЗАЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ПАРЛАМЕНТУ.
МОРОЗ:
* Критикує Тимошенко. Каже, що її позиція з посиланням до народу не відповідає законодавству. Нагадує про те, як БЮТ "мочив" президента.
* Цитує Цушка: "Ми не боїмося повторних виборів, але це не вихід з ситуації". Конфігурація політичних сил не зміниться і ці проблеми треба буде вирішувати через 2 місяці. Але тоді не можна буде розпустити парламент протягом року.
* Янукович сказав про те, що "Регіони" запропонували коаліцію "Нашій Україні". Програма однакова, що там, що там. Подолати розбіжності можна лише з часом. Після виборів у парламенті не має бути переможених і переможців. "Регіони" спокійно ставлять до перевиборів.
* Симоненко пропонував як подолати протиріччя. Теж сказав, що за 2 місяці нічого не зміниться. У кампанії будуть використовуватися ті ж теми, про НАТО, про мову, про конфесії. Жодна партія не буде підлаштовуватися під позицію іншої політичної сили.
* Безсмертний послався на те, що формально підстави на розпуск є. Говорив про парламентську кризу. На думку Морозу парламентської кризи нема. Вихід, який пропонує Безсмертний: треба дати шанс, а в іншому випадку розпустити. А саме повернути прем’єра до Ради, переформатувати існуючу коаліцію. На думку Мороза це призведе до того, що парламент буде знаходитися в підвішеному стані.
Я гадаю, що Президенту треба сьогодні або розпускати Раду, або подавати кандидатуру Прем’єра.
* Віктор Андрійович Ющенко сказав, що ми різні, але чітко дати відповідь людям, якою буде Україна. Він всім подякував за участь у цих переговорах.
* Я (Мороз) в кінці сказав, що в кінці 2004 приймала політичне рішення, тоді ВР відігравала стабілізуючу роль. І сьогодні ми теж маємо прийняти політичне, конституційне рішення, щоб стабілізувати ситуацію.

Сьогодні ввечері Ющенко виступить зі зверненням, в якому оголосить своє рішення. Я (Мороз) не знаю, яким буде це рішення. І за словами Віктора Андрійовича він теж не знає (регіт у залі). Я пропоную не закривати це засідання і зібратися знову вже після рішення.

ЗВАРИЧ:
1. Мені видається ми не зовсім зрозуміли виклик, який поставив Президент, коли скликав круглий стіл. Ми сприйняли це як політики, а не як державні мужі. І в першу чергу я це кажу про себе. Ми й далі говоримо про те, що Президент нам поставив завдання, щоб ми знайшли якісь формулювання. Виклик був у тому, щоб ми далі відповідь на ті питання, які ставить українській народ. Ми знаходили якісь словесні викрутаси.
2. ОО, я вимушений вас покритикувати. Ви почали свій виступ з того, щоб не тлумачити Конституції. І плавно перейшли до тлумачення Конституції. Я дозволю собі озвучити своє розуміння конст.норм. Дух Конституції говорить про те, що якщо парламент буде вперто демонструвати свою недієздатність, то Президент має право припинити повноваження ВР. Я переконаний, що як гарант Конституції, за відсутності КС, Президент має право, має повноваження прийняти це важливе рішення.
3. Незалежно від того, що буде, що приходить час діяти не як політик, а діяти так, як це вимагає держава, так як це вимагають державні інтереси (у залі свист), тоді у нас буде право називатися українським парламентом.

КУШНАРЬОВ:
Ми вважаємо, що у Президента немає жодних підстав для розпуску парламенту. Крок розпуску можна пояснити лише відсутністю розуміння реальної ситуації як в парламенті, так і в країні. Нездатність Президента піднятися над власними інтересами та інтересами оточення. Всі слідкували за відкритою дискусію, що відбувалася у рамках загальнонаціонального "круглого столу". Люди переконалися у тому, що ПР була дуже зваженою та толерантною у цій дискусії. Ми пропонували ті формулювання, які не виглядали б капітуляційними для однієї чи іншої сили. Але ми не побачили такого намагання з іншого боку. Складалося враження, що і президент чує лише цю політичну силу.
Ми можемо наразитися на громадянське протистояння.

СИМОНЕНКО:
Должность президента в стране есть, а президента нет. Команда помаранчевых сегодня в отчаянии, ибо не в состоянии решить проблемы, которые встали перед страной. Естетственно я на этой встерчи просил президента ответить на один вопрос: Вы глава государства у вас была неделя, чтобы дать ответ по кандидатуре Януковича. Президент не дал ответа на этот вопрос. ТАким образом Президент растоптал веру избирателей. Таким образом он не уважает избирателей и считал необходимым это показать. Его не интересует, что хлеб, бензин дорожает и так далее. Президент несет реальную угрозу. Президент своими действиями осложняет внешнеэкономическую, внешнеполитическую ситуацию. Пришло время действовать! Я говорю от себя лично, я исхожу из того, что президент не собирается считаться с итогами выборов и вносить кандидатуру Януковича. Я предлагаю, чтобы ВР перешла к вопросу рассмотрения назначения Януковича премьер-министром.

МОРОЗ:
У мене склалася думка, що Президент щиро вболіває за ситуацію в країні, за свій народ. Але ми сьогодні зіткнулися з тим, що парламент по іншому дивиться на ситуацію. І це є свідченням демократії. Парламент буде діяти згідно законодавству.

256 ЗА (Всі ПР, Всі КПУ, 30 соціалістів, 17 НУ, 2 БЮТ) продовження засідання після виступу Президента.
У ЗАСІДАННІ ОГОЛОСИЛИ ПЕРЕРВУ.

РУДЬКОВСЬКИЙ в ефірі 5-го: "Верховна Рада може прийняти будь-яке рішення, за яке проголосує більшість депутатів".
Про закони ані слова. Дуже агресивний виступ у дусі Симоненка.

Депутати будуть дивитися звернення Президента у залі ВР. Трансляція буде вестися з табло.
Tags: Україна, політика, спостереження
Subscribe

 • Україні потрібен Месія

  Локальні позитивні й негативні моменти були як за керівництва Ющенка, так і тепер при Януковочі. Але за обох президентів країна загалом швидко…

 • Опозиція — це я

  Останнім часом інформаційний простір сповнюється месиджами "в країні відсутня опозиція". Подаються різні аргументи цього твердження. То опозиція…

 • Погляд назад

  Дивитися назад — погана ознака. Це значить що теперішнє не влаштовує, а майбутнє — як мінімум неясне, а то і взагалі лякає. Натомість я хворий на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 30 comments

 • Україні потрібен Месія

  Локальні позитивні й негативні моменти були як за керівництва Ющенка, так і тепер при Януковочі. Але за обох президентів країна загалом швидко…

 • Опозиція — це я

  Останнім часом інформаційний простір сповнюється месиджами "в країні відсутня опозиція". Подаються різні аргументи цього твердження. То опозиція…

 • Погляд назад

  Дивитися назад — погана ознака. Це значить що теперішнє не влаштовує, а майбутнє — як мінімум неясне, а то і взагалі лякає. Натомість я хворий на…