Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Круглий стіл — раунд 2

Присутні всі, крім громадських діячів (Тимошенко ПРИСУТНЯ)
Ющенко з великою приємністю розпочинає 2 частину круглого столу.
Підкреслює, що багато питань виникло не 26 березня. Існувало багато питань, які існували кілька років. Багато проблем ми успадкували від попередніх часів. Було багато інтересів бачити Україну різною, тому формувалися легенди, що українці — це різні люди. Тому мабуть Україна — єдина країна в Європі, де існують дві політичні нації.
Я говорю для критиків, які будуть дивитися під іншим кутом, чи ми дали абсолютні відповіді? Очевидно ні. Очевидно не дали, але я переконаний, що ті позиції які у нас є, це не та позиція незрозумілості, що мали ще декілька місяців назад.
Хотів би подякувати всім учасниками переговорів, що після стільких жарких дебатів, ми знайшли набагато вдалішу форму відповіді на виклики, ніж та, що була раніше. Все те, що пропонувалося в документі - ставилося з однією метою, якомога швидше прийти до об’єднавчих тенденцій. Хотів би підкреслити, що ми керувалися виключно Конституцією та Законами.
Так поступає кожна країна перед якою виникають такі виклики. Не знаємо, що робити? Йдемо до круглому столу. Розмовляємо. Шукаємо. Не знаходимо. Знову збираємося. Сперичаємося. З чимось не
Ми зобов’язуємося чітко виконувати підписаний документ. Незалежно від того, чи йде мова про СП, ВР чи уряд. Універсал засвідчує, що зовнішній і внутрішній курси є незмінними. Дякую за чудову дискусію, яка була за цим столом. І запрошую до слова.

СИМОНЕНКО:
Ми комуністи готові підписати документ в ім’я держави в цілому і в ім’я народу. Що ми підтримуємо у цьому документі: підвищення добробуту населення, забезпечення здоров’я нації, забезпечення доступність населення, захист традицій та духовності, науково-технічний розвиток та запровадження інноваційних технологій, створення додаткових робочих місць, допомога нашому селу, забезпечення енергетичної безпеки, боротьба з корупцією, прозорість влади, відповідальність влади, допомога державному сектору та підтримка малому та середньому бізнесу, наведення порядку в податковій системі. У цьому документі є виважений підхід і щодо ЄС, і щодо ЄЕП.
Побажання до того, як він може використовуватися: Універсал — це наші наміри, але він немає ніяких підстав підміняти Конституції. Універсал не має сили закону, щодо основних засад внутрішньої/зовнішньої політики. Ми маємо прийняти в парламенті закон, щодо цих засад. Що б хтось цим Універсалом не прикривався як фіговим листком.
Ми підпишемо універсал в цілому, але не підпишемо такі пункти: 10, 12, 14, 19, 21, 27.

ЮЩЕНКО:
1. Що стосується укр.мови. Я зачитаю позицію Конституції у цьому питанні (читає). І коли ми ставимо поряд з використанням мови питання офіційного вжитку, то це лише частина тих прав, що гарантує Конституція. Тому це не є збільшення того, що визначено у Конституції, а я б сказав, навпаки.
2. За вашим проханням по 19 пункту написали після "податок на нерухомість" в дужках написали (податку на багатство).

ЦУШКО:
Універсал — це відповідь кожному громадянину практично на всі питання з кожної галузі.
Стосовно Укр.мови. Про мову можна кричати багато, але і російську, й україську треба фінансувати.
До сорому всіх політиків не треба казати про 50 книжок російською, 1 українською. Має бути 50 книжок українською, 50 російською
Я підпишу Універсал від СПУ повністю без виключень.
Круглий стіл не треба закривати. Люди мають бачити як ми міркуємо, що ми кажемо.

ВЛІЗ СИМОНЕНКО. Каже, що він правий, а всі інші нічого не розуміють.

БЕЗСМЕРТНИЙ:
Дякує Ющенку за ініціативу, колегам за дискусію.
Круглий стіл має збиратися при виникненні проблем і за ним розв’язувати ці проблеми.
Депутати НУ знаходять відображення своїх програмних засад в Універсалі.
Наступним іспитом для нас буде формування інститутів влади, призначення посадових осіб, які візьмуть на себе зобов’язання виконувати Універсал.
Нас буде турбувати не лише підписання Універсалу, але й виконання його пунктів політиками, що підписалися.

ТИМОШЕНКО:
Я сьогодні на цьому круглому буду говорити як керівник опозиційної сили, поки парламентської, а з часом і поза парламентської. Я думаю, що потрібно звикати до опозиційної оцінки.
1. Я хотіла б дати оцінку цьому документу. Я зробила дві прості речі. Я поклала поряд Універсал, розданий на першому раунді, й Універсал, що роздали зараз. Можу скзаати, що це є два абсолютно різних документах. На 90% цей Універсал складається з речей, що мусують з програми до програми політиків, і не виконуються. Але 10% тут складається з політики президента.
- різниця у мовних пунктах, робить наголос на зникненні "єдиної". Втрата цього слова — фундаментальна втрата позиції;
- інше — це зникнення єдиної православної помісної церкви;
- з’явилося питання ЄЕП. Тут просто дежа вю, мається на увазі все, що обговорювалося у ВР, коли приймалися документи по ЄЕП Кучмою та присутніми тут товаришами;
- питання НАТО. У цьому документі чітко виписано формулювання ПР, а не те, на чому наголошував Президент;
- і ще декілька таких речей, які отримали повне формулювання ПР;
- єдиною незмінною річчю залишилася позиція про здоровий образ життя;
- перший універсал повинні були підписати і представники громадськості, але тепер вони зникли.
Я вітаю ПР з тим, що вони підписали цей документ на своїх умовах. А по-друге наша політична сила буде називати цей документ Актом політичної капітуляції НУ.
Перейшла до висловлення політичної позиції своєї політичної сили.
ЮЩЕНКО робить зауваження ТИМОШЕНКО, щоб вона переходила до суті документу. "Юлія Володимірівна, це ж не базар у ВР".
ЮВТ запросила всіх, хто розуміє, що відбувається, приєднуватися до парламентської опозиції.

ЮЩЕНКО:
хотів би на цю демагогію сказати наступне, як би ви хоч одним своїм перстом доклалися до формування цього документу. Хочете підписати перший варіант? Підписуйте! Підписуйте 3, 5, 7! Я гадаю, що ця демагогія, є порожньою політикою! Коли сила, що б’є себе в груди, нічого не робить для відстоювання своїх інтересів. Ви жодного разу не з’явилися у залі. Ми зібралися сюди не млинці ділитися, ми пробуємо вирішити те, що 15 років назад не було вирішено. Ми зустрічаємо 15 роковини і тішимося тим, що була проблама мови, хай і залишається. Наслідками круглого столу і стоять ті моменти, навколо яких роками нічого не ворушилося. Друзі, робить кроки на зустріч нації.
Ми можемо бути різними, але ми всі є українці. Ми такі, які є. З різними кольорами, з отруєним президентом. І ні в кого не має права носити з собою резинку і витиратися.
ЮЩЕНКО МОҐЬОТ! ЗАДВИНУВ!!!

ЯНУКОВИЧ:
Дякує Ющенку за ініціативу, яка була весь час...пошуку шляхів...єдності, національної єдності в нашій державі. Практично весь останній час, він був дуже складний, не тільки для політиків, а цей час показав, що розбіжності, які є дійсно по лінії Схід-Захід, вони накопичились не тілкьки в останні роки, вони накопичилися десятіляттями і століттями. І дуже важливо, що саме в 2004 році люди вийшли на Майдани і вийшли на Площаді. І ми з Вами всі були не тільки свідками, але й учасниками. Люди казали про гарне життя, свободу і так далі.
Що сталося після 2004 року? Сталося, перш за все, пішов процес очищення і на цьому шляху не буває такого, щоб з першого кроку все вдалося відразу вирішити. Чи ми від бруду швидко звільнимося, чи побудуємо яскравий палац в якому будемо жити. Це трудний шлях, шлях нашої держави, нашого суспільства. Головне — це те, що ми будемо кожного разу збираючись за цим столом, що той шлях, який ми пройшли, дав змогу нам зняти 10% проблем, 5%, але ми будемо відчувати прогрес і цей рух і шлях буде об’єднувати український народ.
Позитив — це констиуційна реформа, що зараз розпочалася. Треба зробити крок в сторону місцевого самоврядування. І на цьому шляху ми знайдемо порозуміння. Принципи європейської регіоналізації.

ЄХАНУРОВ:
У ці дні всі ми стали свідками і учасниками процесу, коли в муках народжуються демократичні, цивілізовані відносини у нашій державі. Мій уряд, уряд який я очолюю, передасть наступникам економіку в нормальному стані. Підписаний універсал зазначає, що задекларована політика Президента й надалі буде виконуватися.
Сьогодні ми виконуємо волю народу України. Добре було б, що б в кожному домі був проект універсалу. І кожний дав відповідь на те, чи приносить він добро.

МОРОЗ:
Проблем багато. Багато роботи. Настрої в суспільстві різні. Але вони формують і реальною практикою і політикамии теж. В Універсалі сконцентровані перелік проблем та шляхів їх вирішення. Ясно одне — цим шляхом треба йти.

ЦЕРЕМОНІЯ ПІДПИСАННЯ!
Шановні пані та панове, розпочинаємо церемонію підписання Універсалу національної єдності. Від КПУ підписує Симоненко.
Симоненко щось шукає, не може знайти.
Ющекно: Іван Сєрґєєвіч, обслужить там, які виникають питання.
Симоненко довго щось виписує на аркуші. Показують крупним планом. Пише свої зауваження по пунктах.
Мороз з цього сміється. У залі тиша. Рибачук перегворює з Васюником, посміхається.
Симоненко вже хвилини 3 пише.
Нє, ну він красавчик. Вже 5 хвилин виписує. В якій школі він вчився?! Хто його навчив писати?! Хай хрестик ставить!!!
Ющенко робить зауваження, залиште собі чистий папір, пишіть на ньому щоб хочете.
Симонекно: Сьогодні у нас 3?
Ющенко: 3.
----
УНЄ від фракції СПУ підписує Василь Цушко
УНЄ від фракції НУ підписує Роман Безсмертний
УНЄ від фракції ПР підписує Віктор Янукович
УНЄ підписує Прем’єр-міністр України Юрій Єхануров
УНЄ підписує голова ВРУ Олександр Мороз
УНЄ підписує Президент України Віктор Ющенко

ЮЩЕНКО (заключне слово):
Шановні присутні. Перш за все дозвольте всіх привітати з цим документом. Це не був простий шлях і ці дні і ночі засвідчили, що ця дорога була пройдена нами не дарма. Був досягнутий великий прогрес у предметах обговорення. Я хочу засвідчити, що не залишилося жодного не врегулюваного пункту, всі нові редакції торкнулися пунктів, які мали найбільший резонанс. Скликаючи КС я не робив мічених карт, я виходив з того, що ми можливо вперше сідаємо дивлячись один одному у вічі. Я не пригадую, щоб в Україні велася публічно така дискусія на рівні політичних лідерів партій. Наприклад, православ’я. Ми соромилися, сторонилися, робили вигляд, що наче нас це не цікавить. Кожен з вас, або через одного, ходить до церкви, ви є прихожани, міряни, ви маєте право мати таку позицію. Це занадто делікатна позиція, щоб нікого не ранити. Але я думаю, що це тілкьи патріотично налаштовані політики можуть давати відповідь про консолідацію православ’я. І ми як громадяни України свій внесок у цю проблему маємо вносити. Я дякую, що цей пункт не був знятий, хоча він 4 дні висів на волоску.
Я можу зачитати і переконаний, що цією фразою буде оперувати кожний віруючий і не віруючий і вона нікого не принижує (читає).
Я хотів би сказати, що колеги, є речі, які стоять вище, ніж постулати будь-якої політичної програми. Держава, суверенність, унітарність, патріотизм безпека. Це наша самоідентифікація як українців. Історія, культура, мова - наріжні камені нашої гуманітарної безпеки. Коли ми посилаємося на те, що та чи інша програма щось не дозволяє, я переконаний, ми маємо поступати так, як поступати на цьому круглому столі, а саме — поступатися.
Декілька суттєвих відповідей.
Важливим підсумком КС є пункт 1 — унітарність та соборність України. Ми виходимо з дискусії відносно федералізму. Ставимо крапку.
Також тема української мови. Суть закріпити офіційний статус за українською мовою, як державної мови. Це відповідь тим, хто поділяє основи нашої державності, основи суверенітету, шани державної мови. А також відповідь тим, хто також поділяє нашу державність, основи національного суверенітету, але він обрав іншу мову. Ми його ПО-ВА-ЖА-ЄМО! Тут ми поступаємо як демократи, а не люди з дикого поля.
Відносно інтеграції. Ми можемо повторити помилку, яка була 15 років назад. Де кожну весну ми декларували, що йдемо до Брюселю, тільки починається осінь — йдемо до Москви. Походили кілька років — нас вже ніде не чекаємо. Повинні мати стабільний зовнішній курс. Хіба галас, що ми хочемо до Європи, кожного дня, знімає питання про інтеграцію на сході? Невже ми вибираємо політику без альтернативи? Або-або? Так свої інтереси не будує жодна країна, всі будуть і-і-і. Ми маємо унікальне геополітичне становище. Бог нам послав. На східному кордоні — східна частина Європа, де у нас 22% експорту. Вибачте, гроші не пахнуть. Вони мають приносити нації дохід. Ми обираємо те, що нам вигідно, з тією швидкістю, яка нам вигідна.
Друге поняття — ЄС. Це наш стратегічний курс. Бо друга частина країни межує з ЄС, куди вже направляється 40% експорту. Чому політик має відмовлятися від цього українського інтересу?
Стосовно північно-атлантичної інтеграції. У цій залі сидять політики, які можливо вже 3 скликання знаходяться у парламенті. І пам’ятають як ця інтеграція починалася. У нас кіпа документів лежить, в яких вказується, як ми інтегруємося до НАТО. Це десятки програм. Такі програми має Росія, має Молдова, кожна країна, що знаходиться на тому етапі, що й Україна. Але є речі фундаментальні, які були прийняті українським парламентом, як основи національної безпеки. За цей закон проголосували 361 депутат. З іншого боку ми кажемо, так, питання членства, у зв’язку з тим, що воно є резонансним, коли прийде час давати відповіді, ми проведемо референдум і люди скажуть. Консультативний загальнонаціональний референдум. Я гадаю, що ми й тут поступили чесно. Комусь, у тому числі і мені, хотілось бачити сильнішу запис, а не компромісну запис.
Я гадаю, що це лише початок співпраці у рамках круглого столу, мені хотілося б щоб політичні сили підтримали саму ідею проведення таких столів у випадку виникнення складних тем. Це будуть цікаві теми.
Відійшовши від політичних спекуляцій я хочу піднятися над тими моментами, які виникали, коли політичні сили казали своє особисте ставлення, я його поважаю. Виділю лише те, що мета була, якомога чіткіше сформулювати внутрішній та зовнішній курс. Ми були публічні, ми були відверті. Я думаю це те, що принесло велику користь і результат нашому разговору. На друге місце я поставив би те, що політики через дискусії, полеміки рухалися до суспільної злагоди. Кожній людині, що ходить з українським паспортом, болить від того, що нас ділять. Якщо існує виклик будь-якого роз’єднання, політик має бути першим, хто шукає протидію цьому.
Я думаю, що ми стали ближче від того стану, який був до початку КС по значній кількості питань. Хоча абсолютних відповідей не дано, але це і не ставилось за стіл.
Мені сподобалися слова Єханурова, щоб громадяни прочитали цей універсал. Не вчить їх. Хай вони по рядках прочитають ту нову позицію, яка була сформульовано. Це частина нашого світогляду. Це може бути прекрасним планом щоденної роботи уряду та тих політичних сил, що його підписали.
Я просив би по можливості кожного відмовитися від практики політичного розрахунку. А більше думати про державу, цілісність, єдність. І ми будемо віддячені богом.
Я всім вдячний за цей документ. Я складаю велику шану представникам громадськості чия присутність, слово, позиція була совістю нашого столу. Ми чули дуже глибокі і моральні оцінки тому, що ми говорили. Я сприймаю як особливу позицію тих сил. що не підписали, або підписали з оговорками, але втім поділяють визначальні принципи цього документу і своєю позицію, своєю реальною справою будуть допомогати у реалізації тих думок, тих настроїв.
Я вітаю всіх вас, всіх громадян України з цим підписанням. Дякую!

СИМОНЕНКО:
Віктор Андрійович, я би вас просив, що коли будуть друкувати у пресі, хай надрукують особисту думку нашої партії і щоб там було чітко підкреслено, що це наша думка.

Ось і все. Ви відчуваєте, що країна стала іншою? Нічого, ще відчуєте ;)))
Tags: Україна, наживо, політика
Subscribe

 • Сучасні фотоспільноти

  Фотосайти, на яких аматори і профі розміщують свої фотографії, давно відомі. Альбоми, конкурси, у пошуках краси можна блукати дуже довго. Два сайти,…

 • Сайт для творчих людей

  Нещодавно знайшов один сайт, який вразив чи не найбільше за останній час. Pinterest.com призначений для обміну графікою. Відвідавши його можна…

 • Мітеньки

  Шукав подібне два роки тому, знайшов випадково лише тепер. Хочу придбати "про всяк випадок", може і вам знадобиться ) Что такое митенки и где…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 27 comments

 • Сучасні фотоспільноти

  Фотосайти, на яких аматори і профі розміщують свої фотографії, давно відомі. Альбоми, конкурси, у пошуках краси можна блукати дуже довго. Два сайти,…

 • Сайт для творчих людей

  Нещодавно знайшов один сайт, який вразив чи не найбільше за останній час. Pinterest.com призначений для обміну графікою. Відвідавши його можна…

 • Мітеньки

  Шукав подібне два роки тому, знайшов випадково лише тепер. Хочу придбати "про всяк випадок", може і вам знадобиться ) Что такое митенки и где…