Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Розмиті враження від 5

11 вересня "5 канал" увійшов у новий телесезон. Удруге за останній рік на каналі змінилося оформлення, дизайн головної (і єдиної власної) студії, сітка мовлення. Проанонсовано кілька нових проектів, але більшість з них з’явиться пізніше.

Оформлення каналу тепер виконано у світлих тонах — від блідо-жовтого до блідо-блакитного та білого. З’явився другий рядок, що біжить, який можна охарактеризувати як "рекламний". Теоретично він мав стати бізнесовим, оскільки містить новини компаній, але станом на зараз — це вирізки з прес-релізів з зазначенням контактних телефонів та ємейлів. Але на невеликих телевізорах цей рядок обрізається з обох кутів і фактично читати можна тільки його середину. Також це псує загальне враження від картинки. Загалом складається враження, що новий дизайн розроблявся виключно під плазмові панелі, адже всі нові заставки на звичайних телевізорах виглядають розмазаними.

В оформленні студії канал повернувся до попередньої версії. У ній знову стали превалюювати сріблясто-чорні кольори. Щоправда повністю зникли відомі вікна. Ведучі всіх новинних програм знову сидять за одним столом, щоправда знімають їх з різних ракурсів. За рахунок цього простір студії було збільшено. Також простір студії візуально збільшується за рахунок використання певних елементів оформлення.

Програмна дирекція каналу намагалася зміцнити вечірній блок каналу, якість якого, за словами колишнього шеф-редактора каналу Романа Скрипіна, останнім часом була дуже низькою. Блок розпочинається о 19-й випуском новин, потім естафету приймає "Новий час", далі російськомовний випуск новин і знову "Новий час". О 21:00 стартує інформаційний підсумок дня, який переходить у випуск економічних новин, а о 22-й виходять авторські програми, які змінюються щодня. Хоч якась спланованість викликає задоволення, бо останнім часом дивитися "5" вечорами було неможливо.

11 числа вже дебютували нові програми "Час економіки" (економічні новини дня) та "Спецпроект: нова політика" (інтерв’ю з провідними українськими політиками). Остання викликала дуже приємні відчуття. У ній Данило Яневський спілкувався з Петром Симоненком. Рівень запитань, їх елегантна провокативність у поєднанні зі "з’їздами" Симоненка залишили гарні враження. Мені здалося, що Яневському на всі 100 вдалося виконати своє завдання: розкрити образ політика та поінформувати суспільство про погляди цього діяча на останні події.

Але загалом враження від нового сезону на "5" розмиті, як і його новий вигляд.. Хоч пройшло і зовсім мало часу, але зрозуміло, що канал не відмовляється від "джинси" (програма "Бізнес:час" залишається) і навіть збільшує її обсяг (новий рядок). Оформлення каналу свідчить про відсутність так потрібних інвестицій. Фактично єдиним плюсом чергових змін на "5" стала більш логічна побудова ефірної сітки. Якість головного продукту — випусків новин — залишилася без змін.

Не обійшлося і без відвертих ляпів. У новій заставці новинних програм земна куля обертається проти часової стрілки. А у заставці "Часу" проти часової стрілки обертається і те, що символізує годинник. У програмі "Час спорту" в декораціях поза ведучим явно відображаються монітор та оператор, що розташовані перед ним. У  непрофесіоналізмі команди, яка відповідала за художні зміни, можна пересвідчитися завітавши на сайт каналу. Його кольорова гама залишилася старою, змінилася лише "шапка", яка у старих умовах виглядає чудернацьке і незрозуміло. Доля нового дизайну форуму, який розробляється вже рік, але під старе оформлення каналу, не відома.P.S. Фотки нового оформлення у поганій якості.
Tags: ЗМІ, враження
Subscribe

 • Сучасні фотоспільноти

  Фотосайти, на яких аматори і профі розміщують свої фотографії, давно відомі. Альбоми, конкурси, у пошуках краси можна блукати дуже довго. Два сайти,…

 • Сайт для творчих людей

  Нещодавно знайшов один сайт, який вразив чи не найбільше за останній час. Pinterest.com призначений для обміну графікою. Відвідавши його можна…

 • Мітеньки

  Шукав подібне два роки тому, знайшов випадково лише тепер. Хочу придбати "про всяк випадок", може і вам знадобиться ) Что такое митенки и где…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments