Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

"Досягнути більшого меншими зусиллями"

Два фільми. Зняті з різницею у 4 роки. Дії обох відбуваються у 20-30рр. минулого століття.
Один я збирався подивитися. Інший подивився випадково. Різні мови фільмів. 3 дні між переглядами.
Крім всього їх поєднує одна акторка та неймовірне захоплення від перегляду.

Далі зустрічаються спойлери...

"Фріда" (2002)

Фільм про видатну мексиканську майстриню Фріду Кало (Селма Хайєк), в яку, серед інших, був закоханий Лєв Троцкій. У 18 років Фріда потрапляє в жахливу автомобільну аварію, після якої ледь виживає. Вона переносить 32 операції, і під час лікування починає малювати. Жага до життя та міцний характер дозволяють їй знову стати на ноги. Вона показує свої роботи митцю Дієґу Рівері (Альфред Моліна), який на той час вже створив собі ім’я видатного митця та одного з найпалкіших прихильників комунізму. Він відразу роздивляється талант Фріди і вводить її у богемний світ Мехіко. Завдяки своїй красі, таланту, чарівності Фріда дуже легко пристосовується у новому товаристві. Далі відбувається весілля з Дієґо і життєва драма Фріди Кало посилюється з кожним новим кроком.

В основу фільму покладено останній щоденник Фріди Кало. У ньому детально згадуються всі основні етапи її життя. Якісні спецефекти ще сильніше втягують глядача у світ майстрині, поєднуючи її роботи з дійством фільму. Дивлячись картину починаєш краще розуміти природу творінь цієї геніальної жінки.

Крім всього, у цьому фільмі мене вразила техніка, яка викликає враження, ще ти — сучасник цих героїв..."Спитай у пилу" (2006)

Головний герой — Антоніо Бандіні (Колін Фаррелл), представник першої хвилі еміграції в Америці. У часі Великої депресії він отримує завдання від редактора видавництва написати твір і вирушає на пошуки щастя до Лос-Анджелесу. Відсутність грошей, натхнення, досвіду. З впевненої у собі людини, що любить усе живе навколо, у т.ч. людей, він перетворюється на одинака, голодного, зачиненого у собі. Він живе у готелі, до якого інші постояльці приїхали доживати життя. Але в його житті трапляється людина, що змінює все. У кафе його обслуговує офіціантка Камілла Лопез (Селма Хайєк), мексиканка за національністю вона хоче стати справжньою американкою. Вона стає його натхненням і його коханням. Його оповідання подобаються видавцю. Він отримує перші пристойні гроші, а згодом і замовлення на роман. Але дитячі комплекси не дозволяють побудувати нормальні стосунки з тією, яку він кохає. Проте, одного дня, в його готельній кімнаті з’являється незнайомка Віра Рівкін (Ідіна Мензель), що перехворіла на цингу, від якої пішов муж і вона втратила все. У кафе вона підслухала розмову молодого письменника зі своїми господарями і вирішила, що він — саме та людина, яка її зрозуміє. Вона закохується в нього. Слід сказати, що й мексиканка має коханця, до якого її страшенно ревнує Бандіні.

Але це кіно не простий любовний чотирикутник. Спочатку під час землетрусу гине Віра, потім Камілла йде від свого коханця. Вони залишаються удвох і на деякий час їх життя перетворюється на суцільне щастя. Потім розлучення, хвороба та кінець-кінцем смерть Камілли.Два неймовірних фільми про пошуки щастя, насолоду кожною миттю та розумінням того, що життя закінчується. Але пошуки щастя тривають. І вагончики американських гірок продовжують возити людські тіла.
Tags: враження, кіно, рекомендації
Subscribe

 • Привітання з Італії

  Перевіряючи поштову скриньку мав надію побачити там журнал "Главред", але знайшов більше щастя! Там лежала поштова листівка, на ній було написано 9…

 • Оксана Хвостенко перемагає в мас-старті

  29-річна українка Оксана Хвостенко сьогодні здійснила свою мрію і ощасливила багатьох українських вболівальників! У словенському селищі Поклюка…

 • Новини LiveJournal

  Засновник LJ Бред Фіцпатрік вийшов в ефір, щоб повідомити про публічне тестування нової системи сповіщень. Користувачі стилю Expressive незабаром…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments