Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Інша команда Ющенка

Сьогодні Віктор Балога повідомив про призначення на посаду секретаря РНБОУ Віталія Гайдука. За словами Балоги — це призначення завершує серйозну кадрову ротацію в структурах, підконтрольних Президенту.

Якщо казати про сьогоднішнє призначення, то воно викликає більше питань, ніж дає відповідей. Так, ми вже маємо весь акторський склад, але всі актори приготувались та завмерли на знімальному майданчику і глядачі не знають що буде наступної миті. Впевнено можна казати, що з призначенням Гайдука значно підсилилася роль "ІСД" у новій команді Президента. Тепер неостанні люди з "ІСД" займають неостанні посади в президентських структурах. На відміну від Зінченка/Порошенка їх професіоналізм не викликає сумнівів, але залишається не зрозумілою мета їх приходу до влади. Відкрите протистояння з Ахметовим, який контролює більшість у ВР та коаліційний уряд, вдарить скоріше по "ІСД" ніж, по "СКМ". Влада, як засіб зближення? Що ж можливо, але за існуючих обставин можна і не сподіватися на безконфліктне співіснування Президента і Прем’єра. Також ясно і те, що всі нові гравці з президентської команди особисто зацікавлені у підсиленні Президента та його структур, як і Віктор Ющенко особисто зацікавлений, що б ця команда грала злагоджено. Цілком можливо, що останні призначення є початком формування нової політичної сили на базі "ІСД".

Інші призначення (Арсеній Яценюк — перший заступник глави СП та представник Президента в уряді, Олександр Чалий — заступник глави СП, Ірина Ваннікова — прес-секретар Президента) також не викликають у мене суттєвих застережень. Навпаки, вони викликають радість та нові сподівання. Майже про всіх можна сказати, що вони — справжні професіонали.
Арсеній Яценюк мені дуже подобався на посаді міністра економіки. У моїх очах він є прикладом тих молодих облич, які обіцяв Ющенко на Майдані. Він — професіонал з клепкою в голові, який бажає зростати і сповідує нову політику.
Ірина Ванникова, яка замінила суку Геращенко, нарешті буде доносити думку Президента, а не формувати її. Посади керівника прес-служби та прес-секретаря Президента тепер будуть розділені. Хоча й досі невідомо, хто очолить саму службу. Репутація І.Ванникової незаплямована, вона має серйозний авторитет у журналістському середовищі.
Олександр Чалий — добре відома людина. Він має свої переконання щодо зовнішньої політики України, які, принаймні, заслуговують уваги.

Серйозні застереження у мене викликають Віктор Бондар та Олександр Зінченко, який став радником Ющенка.
Бондар мені не подобався на посаді міністра транспорту та зв’язку (він, наприклад, призначив Василя Гладкіх керівником "Укрзалізниці"). І його нове місце роботи виглядає подякою за відданість Ющенку.
Призначення Зінченка я розцінюю як знак громадськості про очищення команди Президента та публічне віддалення від НСНУ. Сьогоднішні події з публічним зверненням НСНУ до Президента з вимогою звільнити Зінченка і заява Балоги, що Зінченко залишиться працювати в СП, підтверджують ці думки. Хоча не виключено, що призначення Зінченка — це лише засіб примусити Третьякова звільнити кабінет на Банковій ;).

Останньою подією, яка поверне мої сподівання, покладені на Ющенка, майже до рівня початку 2005 року, стане складання ним своїх повноважень почесного голови НСНУ. Про таку можливість вже казав Балога, що ж, подивимось.
Tags: Україна, враження, міркування, політика
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments