Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Підміна понять, пошук відьм, або шлях виходу з кризи

Об’єднана опозиція стверджує, що тільки вона здатна просувати Україну в Європу, що подолати нинішню кризу можливо тільки через прийняття нової Конституції, що у владі вони будуть турбуватися про людей, а не про свої кишені.
На практиці маємо кілька проблем з виконанням подібних обіцянок. Чинна Конституція, як і її попередній варіант, не виконуються. Найяскравішими її порушниками є усі, без виключення, народні депутати. Українська економіка настільки пронизана корупцією, що викоренити її одним бажанням не вдасться. Ми не потрібні Європі зі своїми проблемами, але західні партнери (ЄС та НАТО) згодні допомагати нам їх вирішувати. На жаль, український політикум за 15,5 років незалежності жодного разу не виявив бажання боротися з цими проблемами.

Парламентська коаліція стверджує, що головне — це стабільність, і учасники коаліції роблять все можливе для цього. На практиці, з боку уряду, маємо застарілі методи керування економікою, призначення некомпетентних високопосадовців, перманентне порушення законодавства, постійну боротьбу за нові сфери впливу, а з боку коаліції — обслуговування всіх забаганок уряду. За півроки господарювання антикризова коаліція не запропонувала жодної кардинальної реформи, і це при наявності дуже великих повноважень в уряду та сталої більшості в парламенті.

Президент же відзначається тим, що говорить правильні речі на тлі відсутності механізмів для їх реалізації. А у тих галузях, де вплив Президента ще залишається ми маємо абсолютно неадекватні кадрові призначення та відсутність системних дій.

Виходячи з вищесказаного я можу впевнено стверджувати, що зміна облич в урядових чи парламентських кріслах не призведе до покращення нашого життя чи нормалізації політичного життя країни.
Ідеальним варіантом виходу з ситуації, що склалася, я вважаю домовленість між фінансово-політичними групами про мету володарювання та єдині правила гри. Але в нинішніх умовах це виглядає утопією. Ще один варіант — проведення системних, кардинальних реформ новими людьми, незаплямованими співпрацею з комуністичним режимом. Але він теж є утопічним, бо такі люди ще не зросли до потрібного рівня.
Якщо ж "відкинути" нові обличчя і взяте за необхідне лише проведення реформ, то такий варіант виглядає більш-менш реальним. І перевибори до Верховної Ради зможуть дати інструменти для їх здійснення. Перемога Об’єднаної Опозиції на цих виборах надасть всю владу силам, які називають себе демократичними, крім того є відчуття, що і "Наша Україна", і "БЮТ" зацікавлені у проведенні таких реформ. Але тут знов виникають проблеми.

Однією з ключових реформ я вважаю судову реформу, оскільки лише вона надасть справжньої сили новій Конституції, законам та іншим НПА. На її прикладі можна чітко побачити ті проблеми, з якими зіткнуться НУ+БЮТ, якщо отримають більшість в новій ВР.
По-перше, в обох сил відсутній сам план судової реформи, хоча і Ющенко, і Тимошенко заявляли про її необхідність.
По-друге, бачення цієї реформи, напевно, кардинально відрізнятиметься в Ющенка та Тимошенко. Тимошенко абсолютно не зацікавлена у демократичній судовій владі, тоді як Ющенко у минулому році декларував демократичні бажання у цій сфері.

Тобто, все те, що зараз говорить і влада, і опозиція про майбутнє України є казками. І з кожним днем Україна все далі й далі скочується у прірву.
Tags: Україна, влада, міркування, опозиція, політика, цікаве
Subscribe

 • Сучасні фотоспільноти

  Фотосайти, на яких аматори і профі розміщують свої фотографії, давно відомі. Альбоми, конкурси, у пошуках краси можна блукати дуже довго. Два сайти,…

 • Сайт для творчих людей

  Нещодавно знайшов один сайт, який вразив чи не найбільше за останній час. Pinterest.com призначений для обміну графікою. Відвідавши його можна…

 • Мітеньки

  Шукав подібне два роки тому, знайшов випадково лише тепер. Хочу придбати "про всяк випадок", може і вам знадобиться ) Что такое митенки и где…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 9 comments