Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Дайош щоденний розпуск Ради, Уряду, Президента

Прийшов до дому і реально очманів.
Поки мене не було Президент встиг звернутися до народу. Приводом стало підписання Нового Указу. Зміст Указу залишається загадкою, але зі звернення точно знаємо, що позачергові вибори до ВР відбудуться 24 червня (через 59 днів).

Саме звернення дуже загадкове, і по суті важливими є лише два речення.

«

...Тим часом минув вже місяць, як у Верховній Раді України переформатовано коаліцію всупереч Конституції. Відтепер президент повною мірою може реалізувати своє право розпустити парламент на підставі статті 90 Конституції України. ...я підписую указ про призначення позачергових виборів Верховної Ради на 24 червня 2007 року.

Звернення Президента до Українського народу

»

З цього можна зробити висновок, що Ющенко підписав новий Указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради V скликання, в якому вже послався на 90 статтю. Але все це викликає купу питань:
 • де Ющенко зі своїми юристами у 90 ст. Конституції України знайшли щось про "переформатування" коаліції?
 • чи була легітимною Верховна Рада з 2 по 25 квітня?
 • чому Ющенко гадає, що тепер виборчий процес розблокується?
 • що буде, якщо Конституційний суд визнає ПЕРШИЙ Указ легітимним; вибори проведуть двічі?
 • якщо у "блакитних" в КС є сталі 11 голосів, де гарантії, що і другий Указ не визнають неконституційним?

Це реально повний маразм!!! Чекаємо на друге число Офіційного вісника Президента України...

Оновлено: нове питання "коли були проведені консультації перед підписанням НОВОГО Указу?".
Оновлено 26.04 9:57: ось і з’явився текст НОВОГО Указу. Як йдеться в преамбулі, його поява викликана відмовою уряду фінансувати вибори, призначені на 27.05 та бездіяльністю ЦВК. Попередній Указ втратив чинність, оскільки вибори необхідно провести у 60-денний термін з дня підписання, а це зробити з вищезазначених причин неможливо. До юридичного обґрунтування додалися пункт 1 частини 2 ст.90 (відсутність Коаліції протягом 30 днів), пункт 8 частини 1 ст.106 (Президент припиняє повноваження Верховної Ради України у випадках, передбачених цією Конституцією), а також з’явилося посилання на частину 3 ст.113 (перелік нормативно-правових актів, якими керується уряд).

Отже, Указ став юридично досконалішим від попереднього, але залишається головна проблема: з формальної точки зору Коаліція була сформована у 30-денний термін, отже п.1 част.2 ст.90 не може вступити в дію.
Tags: Україна, міркування, політика, цитати
Subscribe

 • Сучасні фотоспільноти

  Фотосайти, на яких аматори і профі розміщують свої фотографії, давно відомі. Альбоми, конкурси, у пошуках краси можна блукати дуже довго. Два сайти,…

 • Сайт для творчих людей

  Нещодавно знайшов один сайт, який вразив чи не найбільше за останній час. Pinterest.com призначений для обміну графікою. Відвідавши його можна…

 • Мітеньки

  Шукав подібне два роки тому, знайшов випадково лише тепер. Хочу придбати "про всяк випадок", може і вам знадобиться ) Что такое митенки и где…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments