Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

 • Music:

Реакція Верховної Ради на Указ намбер ту

ЗАСІДАННЯ ЗАКРИТО

ВР прийняла Постанову (в цілому) та заяву.


Мороз у відрядженні.

Чорновіл: В Україні наступив політичний і моральний Чорнобиль. Президент брутально переступив Конституцію вперше у Страстний тиждень, а вдруге — у річницю Чорнобилю. Жаліється, що Президент скасував свій попередній Указ у день, коли мав з’явитися вердикт Конституційного суду. Каже, що Президент підписує рішення, підготовані своїм апаратом, навіть не читаючи їх. Продовження будь-яких переговорів з Президентом не має жодного значення. Таке рішення ще буде ухвалюватися нашими лідерами, але вже досягнуто попередньої згоди на засіданні фракції про припинення всіх переговорів з Президентом до повернення в конституційне русло, а також початок процедури імпічменту.
Описує процедуру імпічменту. Розповідає про 32 незаконних Укази Президента, невиконання ним судових рішень.
Пропонує підтримати таке рішення поки що не фракціями, а окремими депутатами. У залі оплески. Мартинюк каже, що треба не радіти, а плакати, що склалася така ситуація.

Цибенко (КПУ): Називає дії Ющенка ПУТЧем та державним переворотом. Фракція КПУ пропонує:
1) невідкладно готувати подання до КСУ про НОВИЙ Указ;
2) припинити перемови з Президентом;
3) ініціювання імпічменту. ВР не просто має право на це, а і зобов’язана реагувати на події, що відбуваються в Україні.

Гарбенко (ПР): Останні події засвідчили апаратно-керівної команди Ющенка. Звинувачує опозицію в існуванні плані по покаранню Ющенка за поразки влади у 2005-2006 рр. Каже, що у Президента було достатньо часу в той період, щоб прийняти необхідні закони для покращення життя в Україні.
З’явився Симоненко.
Гарбенко продовжує: призначення дострокових виборів — спроба змінити політичні розклад. Каже про невідворотність дострокових виборів Президента.
Біля Колесникова зібрався невеличкий натовп він щось активно розповідає.
Гарбенко далі: це спроба перефарбувати всю Україну в помаранчевій колір, спроба запровадити одноосібне володарювання Президента.

Бульба (СПУ): згадує слова Чехова "Прекрасная погода, смотрю и думаю, то ли печалиться, то ли повеситься". Ось так і наші виборці, наш народ оцінює карколомні кульбіти президентських рішень. З позицією там все зрозуміло. Тимошенко подавай владу, зараз і всю. Наводить вчорашні слова Вінського
Президент видав новий Указ, тому що боїться вердикту КСУ. Тому позиція СПУ і всієї коаліції залишається незмінною, вона збігається з позицією європейських демократів і полягає в наступному: юридичну оцінку президентського Указу чи-то першого, чи-то другого, має дати виключно КСУ. Яким буде це рішення все одно. Прийме рішення на користь Президента — підемо на вибори, визнає неконституційним — Президент має йти у відставку.
Президенту необхідно згадати свій похід на Говерлу у 2004 році, коли від блискавки загинули люди (всьо смєшалось в домє Облонскіх... Люди загинули у 2005 — прим. didaio).
Навіть якщо КСУ визнає Указ конституційним, ми підемо на вибори. Хай це буде Чистилищем для Президента.
Лише рішення КСУ змусить нас робити подальші кроки.

Кравченко (КПУ): абсолютно ясно, що ми маємо справу з державним переворотом. Зрозуміло, що Президент вирішив повернути Президентську республіку.
Ми повинні акценти з наших лозунгів. Ми маємо казати, що вибори відбудуться 24 червня, лише у разі одночасного проведення з президентськими.
Мені здається, що 40 тис. наших прихильників ми використовуємо неефективно. Ми повинні заблокувати СБУ, щоб вони не здійснювали свої нальоти, поставити 10 тис. біля Секретаріату, щоб він відчував загрозу, а то він вольготно ходить на роботу, а необхідно, щоб він ходив по переходу, щоб він зрозумів, що в країні щось не так.
Я пропоную вимагати від суспільства проведення медичного обстеження Президента. Його було отруєно і яку дію він здійснює на Президента незрозуміло. Каже про амфетамін.

Головатий (блакитний?): щойно завершилася зустріч з Тері Девісом. Вже маючи на руках НОВИЙ Указ, я попросив Девіса лише про одне: якщо ПАРЄ стоїть на верховенстві закону, то я попросив його пояснити Президента, що ПАРЄ і ЄС базуються саме на цьому принципі. Девіс має пояснити, що таки дії є неприпустимими. Видавши такий Указ, як і ПЕРШИЙ, Президент і опозиція фактично відмовилися від продовження політичних переговорів.
Немає сумнівів, що треба робити нове подання до КСУ. Немає сумнівів, що сьогоднішнє повернення Прем’єра і спікера дасть можливість провести сьогодні зустріч між ними та Президентом.

Олійник (БЮТ): я щойно з Черкас, з учорашнього дня всі українці повинні лягати спати з увімкненим телевізором, бо кожної миті може пролунати річ, здатна змінити все життя в країні. Я як юрист кажу, що з одного боку Указ не відповідає Конституції, а з іншого — його необхідно виконувати.
Видавши новий Указ Президент визнав, що він діяв поза межами своїх повноважень.
Ми маємо факт діяльності дуже небезпечної команди, яка може змусити Президента до будь-яких дій.
З Указу виходить, що парламенту не існує. Той же Леонід Кучма ніколи б не пішов на такий антиконституційний, антидержавний крок.
Розлого розповідає, що долучення представника ВР до розгляду справи у КСУ є свідченням легітимності парламенту. "Значить у нас щось не так з логікою у Президента".
На його погляд в цій частині найстрашніше, що Укази з’являються на біс. А Україна — це ж не естрада.
Заглибився в історію конфлікту, починаючи від Коаліціяди.
Від didaio: бля, він вже 15 хвилин (з 3, дозволених регламентом) балакає.
Розповідає про закриті списки, Губського і внутрішні стосунки у БЮТ.
ААА! Він перейшов до другого питання!!!! Президент повинен внести законопроект про відокремлення бізнесу від влади.
Він завершив!!!

Мартинюк (віце-спікер, КПУ): я трошки про вчорашні переговори. У нас була домовленість, що поки ми не домовимося, ні про що не говоримо. Було 2 раунди, провели 6 годин за столом переговорів. І у той час поки йшли переговори, готувався такий же недолугий указ. Нам пропонували здатися в полон, і навіть пропонували щоб ми (коаліція) попросилися в полон, а ще щоб ми своїми руками створили умови вічного полону. А ще нас просили, щоб ми своїх прихильників просили голосувати за істинних патріотів.

Давайте оголосимо перерву до 12 години. До того часу ми підготуємо постанову, нашу реакцію на черговий указ, підготуємо подання до КС і нам треба буде зробити відповідне реагування на чергові шури-мури навколо керівництва ГПУ.

Каже, що і цей Указ КСУ визнає неконституційним.

Богатирьова у заяві для журналістів повідомила, що новий Указ став повною несподіванкою для Коаліції. Назвала заяви Чорновола про імпічмент особистою позицією нардепа і сказала, що поки Коаліція не вдаватиметься до таких дій. Вони сподіваються вирішити всі питання під час переговорів.

Мороз вже на місці. Доповідає про результати візиту до Литви. Каже, що ввечері обговорювали НОВИЙ Указ і як йому важко було коментувати таке рішення. Називає Указ безглуздим. Повідомляє, що КС вже припинив розгляд Указу від 2 квітня. За словами Мороза, КС вже дійшов висновку, що ТОЙ, ПЕРШИЙ Указ, був неконституційним. Появу НОВОГО Указу він вважає одним з доказів неконституційності першого.
Мороз: у новому Указі нема абсолютно неконституційних, безглуздих, норм.
Закликає до стриманості. Називає це замахом на Конституційний лад, узурпацією влади.
Каже, що українська Конституція визнана світом як найдемократичніша і найпрофесіональніше підготовлена.


Включають у порядок денний прийняття постанови, щодо Указу Президента від 26.04. "За" — 255.
1. Указ неконституційний.
2. КМУ керуватися 5 пунктом постанови ВР від 2 квітня.
3. НБУ керуватия постановою ВР від 3 квітня.
4. ЦВК подати пропозицію, щодо удосконалення законодавства про дострокові вибори Президента.
"За" основу — 252.

У Мартинюка постійно дзвонить телефон. Він слухавку майже не віднімає від вуха.

Кравченко (КПУ) пропонує включити пункт: возложить на Прєзідєнта Украіни пєрсональную отвєтственность за подальшую ескалацию конфлікту. Всьо ідьот к чрєзвичайному положенію.
Кравченко: ЦВК просить якийсь документ, який би врівноважив Указ і дав змогу ЦВК не виконувати Указ.

Мороз знімає повністю 4-й пункт. Голосують в цілому. "ЗА" — 260. Текст постанови.

Переходять до прийняття заяви Верховної Ради "Про неприпустимість подальшої ескалації конфлікту".
Прийняли заяву за основу і Мороз оголосив перерву до 15 години (УРА, хоч одне здорове рішення, бо часу все це описувати обмаль, — прим. didaio). Попросив депутатів залишитися в залі (мабуть будуть закриті збори Коаліції).
Tags: Україна, політика, спостереження
Subscribe

 • Україні потрібен Месія

  Локальні позитивні й негативні моменти були як за керівництва Ющенка, так і тепер при Януковочі. Але за обох президентів країна загалом швидко…

 • Опозиція — це я

  Останнім часом інформаційний простір сповнюється месиджами "в країні відсутня опозиція". Подаються різні аргументи цього твердження. То опозиція…

 • Погляд назад

  Дивитися назад — погана ознака. Це значить що теперішнє не влаштовує, а майбутнє — як мінімум неясне, а то і взагалі лякає. Натомість я хворий на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments