Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Колишній храм чи справжній смітник?

Отримую багато коментарів з приводу ситуації з костелом св.Йосипа. Дехто у них каже, що храм треба називати колишнім, або що католикам просто хочеться отримати ласий шматок землі й збудований храм у центрі міста. На щастя таких коментарів абсолютна меншість, але я хотів би висловити свою точку зору, бо проблема дійсно важлива.
Ця історія має два ключових факти:
— костел св.Йосипа будувався на кошти парафіян;
— Римо-католицька церква є їх правонаступницею.

Обидва факти мають документальне підтвердження і фігурують в усіх судових ухвалах, винесених на цей момент (незалежно від того, на чию користь винесена ухвала).

Отже справедливою буде така аналогія. Уявіть собі, що ви не встигли приватизувати свій приватний будинок після розпаду СРСР, і хтось його собі привласнив і виселив вас з вашого власного приміщення, мовляв це тепер моє. А те, що ви будували його за свої кошти, те, що ви там постійно мешкали нікого не хвилює. І вам будуть пояснювати, що це Колишнє Житло, що ви не маєте на нього ніяких прав, etc.

Або інший приклад. Припустимо, що Черновецькому дуже сподобалася Києво-Печерська Лавра. І він її захопив. Є рішення судів на користь Черновецького, є всі необхідні документи, які підтверджують його право на цю власність. Цікаво, кияни б погодилися з таким перебігом подій, і також би наполягали на словосполученні "колишня святиня"?

У Дніпропетровську все відбувається саме так.
Римо-католикам не потрібна ця "золота земля", вони лише не можуть дозволити знущатися над храмом.
До речі, в одному з сіл Дніпропетровської області католицький храм був повністю зруйнований і РКЦ вже багато років бореться за землю, на якій стояв храм, щоб побудувати там новий. У тому селі немає "червоної лінії", земля не під засів, а все рівно не дозволяють.
У той же час у Дніпропетровську Українська православна церква Московського патріархату постійно отримує нові землі під будівництво своїх споруд. Нещодавно було завершено будівництво єпархії, яка також знаходиться у центрі міста, а землі займає вдвічі більше, ніж костел св.Йосипа. Зараз почалося будівництво нової каплиці на набережній Дніпра, в зеленій зоні, де взагалі немає жодних споруд, крім одноповерхових літніх кафе на воді.
Пояснюється все дуже просто. Місцева влада почуває себе дуже віруючою, постійно відвідує храми УПЦ МП, і взагалі, місцева влада і владика Єрінєй — це найліпші друзі на землі.

Вибачте за емоційність, але дивитися на все це спокійно не можу...

P.S. Тим часом інформація про побиття католиків вже з’явилася на кількох телеканалах, повільно, але поширюється українськими ЗМІ, отже маю надію, що громадськість дізнається про владу криміналу в Дніпрі. Дякую всім, хто бере участь у розповсюдженні інформації, хто повідомляє про появу матеріалів у різноманітних ЗМІ. Друзі, разом ми — сила! Дякую вам!
Tags: Україна, костел, міркування
Subscribe

 • Новий світовий рекорд для нового Firefox!

  До релізу нової версії браузера Firefox залишається менше місяця, і маркетологи Mozilla запроваджують багато ініціатив, які збільшать популярність…

 • Інтернет-час

  Щоб знати скільки часу ви проводите на тих чи інших сайтах, достатньо скачати маленький додаток до Firefox. Його вага лише 10 Кб, але він має всі…

 • Налаштовуємо Firefox 2

  Я щиро сподіваюся, що більшість моїх друзів вже користується Firefox 2. Щоб налаштувати улюблений браузер згідно з власними вимогами…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments