Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Історія римо-католицького храму святого ЙосипаІсторія римо-католицького храму святого Йосипа


1779 рік У Катеринославі оселяються римо-католики.
1843 рік Початок старань для побудови римо-католицького храму.
1877 рік На гроші місцевих католиків збудовано костел св.Йосипа.
1906 рік Саратовсько-Тираспольський єпископ Йосип Креслер освячує храм.
1937 рік Радянська влада заборонила католикам збиратися у храмі.
1942 рік Італійський окупаційний легіон відкриває костел для своїх легіонерів та всіх католиків міста. Зусиллями настоятеля о.П’єтро Лєоні відремонтовано орган, відроджено хор.
1948 рік Облрада забирає будівлю храму в католицької громади і віддає її Дніпропетровському міськвиконкому. У храмі запрацювала міська публічна бібліотека.
1949 рік Храм передається міському комітету фізкультури для подальшого переоснащення у спортивний зал.
1950 рік Після масштабної реконструкції будівля змінюється до невпізнання. Тепер тут розміщується «Школа вищої спортивної майстерності».
1984 рік До будівлі в’їжджає Зональне управління спортивних лотерей.
1997 рік, 7 лютого Будівля передається до комунальної власності міста.
1998 рік, 26 січня Дніпропетровська облрада продає будівлю храму ТОВ «Фін-Інвест».
1998 рік, 8 серпня «Фін-Інвест» перепродає будівлю компанії «Dugsbery Inc».
1998 рік, 24 грудня Рішенням Арбітражного суду договір купівлі-продажу будівлі між Дніпропетровською облрадою і ТОВ «Фін-Інвест» визнається недійсним.
1999 рік, 11 березня Прокуратура Дніпропетровської області підтверджує, що споруда належить територіальній громаді міста.
2004 рік, 5 квітня Дніпропетровська облрада скасовує своє рішення від 26.01.98 «Про продаж об’єктів комунальної власності.., в тому числі й споруди католицького храму за адресою пр.К.Маркса, 91» і повертає будівлю до комунальної власності.
2006 рік, 28 липня У храмі стається пожежа. Починається зовнішня і внутрішня руйнація споруди.
2007 рік, 27 червня Побачивши, що двері храму відчинені, а всередині нікого немає, католики, вперше після Другої світової війни, заходять до приміщення костелу з метою охороняти будівлю. Власними зусиллями вони ремонтують дах, очищують храм від сміття.
2007 рік, 1 липня Уперше за 100 років храм освячується. Це робить єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Станіслав Падевський.
2007 рік, 2 липня До костелу вриваються 4 охоронців «Dugsbery». Вони силою виштовхують католиків, завдаючи легкі тілесні ушкодження жінкам.
2007 рік, 3-11 липня На сходах храму католики цілодобово моляться за його повернення.
2007 рік, 11 липня Фірма «Dugsbery» відгороджує костел парканом, мотивуючи це початком ремонтно-відбудовних робіт.
2007 рік, 12 липня
і донині
Римо-католики продовжують свою молитву, але тепер вже перед парканом, за яким знаходиться їх храм.

9 день молитви
Молитовний намет біля дніпропетровського костелу св.Йосипа потроху обживається. Всередині він стає все більше схожим на парафію, а ззовні наповнюється інформаційними матеріалами. На інформаційній дошці з’явилися фотографії костелу, зроблені на початку ХХ століття (дві з них можна побачити нижче), та історія костелу, яку ви щойно прочитали. Сьогодні місце молитви відвідали представники міськвиконкому, щоправда ні з ким з представників церкви вони не спілкувалися і ціль їх візиту залишилася невідомою. Не обійшлося і без поганих звісток. Настоятель парафії о.Казимір Гузик повідомив, що йому вже почали погрожувати, але подробиці він вирішив не розголошувати.

Новини про ситуацію навколо дніпропетровського костелу почали з’являтися в білоруських онлайнових ЗМІ. Виявляється, що у Мінську католики також борються за повернення будівлі своєї церкви, яка за дивним збігом обставин теж носить ім’я святого Йосипа. Завтра і ми помолимося за якнайшвидше вирішення проблем мінських католиків.

Дякую всім небайдужим за вашу підтримку!

Костел св.Йосипа у Дніпропетровську на початку ХХ ст. Костел св.Йосипа у Дніпропетровську на початку ХХ ст. 13.07.07 13.07.07 13.07.07

Tags: Білорусь, Україна, костел, фото
Subscribe

 • Сучасні фотоспільноти

  Фотосайти, на яких аматори і профі розміщують свої фотографії, давно відомі. Альбоми, конкурси, у пошуках краси можна блукати дуже довго. Два сайти,…

 • Сайт для творчих людей

  Нещодавно знайшов один сайт, який вразив чи не найбільше за останній час. Pinterest.com призначений для обміну графікою. Відвідавши його можна…

 • Мітеньки

  Шукав подібне два роки тому, знайшов випадково лише тепер. Хочу придбати "про всяк випадок", може і вам знадобиться ) Что такое митенки и где…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments