Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Проб’ють чи не пройдуть?

Скандал навколо реєстрації БЮТ виник для мене абсолютно несподівано. Здавалося б, все давно домовлено і "порєшано", від ЦВК зараз вимагається лише вкладатися у календарний план і все. Аж ні! Принциповість соціаліста Чупахіна, який по-пєрвах відмовлявся голосувати взагалі, стала не останньою "особливою думкою" серед членів ЦВК.

9 числа, на другий день після подання документів БЮТ, члени ЦВК від коаліції почали свою власну кампанію. Вони заявили, що у виборчих документах у графі "Місце проживання" має зазначатися повна адреса кандидата в народні депутати. Через це голосів для реєстрації БЮТ не вистачило. Але не вистачило їх і для відмови в реєстрації. В обох випадках голосувало по 7 з 15 членів ЦВК.
Пани чубилися аж до ночі 10 серпня, коли і сплив 3-денний термін від дня подання документів, за який ЦВК має прийняти якесь рішення по конкретній політ.силі.

І тут почалося! Сторінки інтернет-ЗМІ радісно зустрічають відвідувачів великими заголовками "ЦВК не зареєструвала БЮТ", прихильники блоку пікетують ЦВК, а Юлія Тимошенко дає відповідь Чемберлену на прес-конференції.

Кращого початку виборчої кампанії годі було і чекати, адже всім відомо як в Україні люблять несправедливо ображених. За допомогою такої логіки Олена Лукаш (очолює юридичний супровід "Партії регіонів" на виборах) спробувала виправдати членів ЦВК, мовляв БЮТ свідомо загнав їх у рамки — або закривай очі на порушення закону, або наражайся на конфлікт і звинувачення. Лукаш також ставить у приклад КПУ і ПСПУ, які, начебто, вказали повну адресу, але зробили це з помилками, тому деяким кандидатам від цих партій і було відмовлено в реєстрації.

Якби пані Лукаш не була відома своєю показовою анти-фаховістю під час засідання Верховного Суду України взимку 2004 року, що бачили на своїх екранах майже всі українці, їй можна було б повірити на слово і звинуватити Тюльку в новій провокації. Але пані Лукаш вже себе скомпрометувала, тому довелося перевірити її слова.

У Законі України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання" чітко написано, що місце проживання — це адміністративно-територіальна одиниця. Про це заявляв керівник виборчого штабу БЮТ Олександр Турчинов. За його словами БЮТ подавав аналогічні документи на виборах-2006 і блок успішно зареєстрували. В ефірі "Свободи слова" він також заявив, що в інших документах ЦВК, де дійсно потрібна повна адреса, про це прямо сказано.

Ну добре, а якже бути з КПУ та ПСПУ, які начебто вказували повну адресу. На сайті ЦВК розміщені відомості про вже зареєстрованих кандидатів і там вказано... лише місто кандидата, тобто адміністративно-територіальну одиницю. Крім того, пані Лукаш свідомо лукавить, коли наводить приклади цих партій. По-перше, помилки в назвах вулиць, як у випадку з ПСПУ — це дійсно порушення, а по-друге, кандидатам від КПУ та ПСПУ було відмовлено у реєстрації (бо для цього були підстави), тоді як у випадку з БЮТ жодне рішення не приймається. А це пряме порушення виборчого законодавства.

Хоч я спочатку і написав, що цей скандал виник для мене абсолютно несподівано, але виходить так, що його просто не могло не бути! Він був вигідний і БЮТ, і коаліції. Однак, і БЮТ, і коаліція від такого розвитку подій водночас і страждали. Але ж в умовах, коли ЦВК сформовано виключно в партійних інтересах, коли про фаховість кандидатів не йде мова, то про якийсь аналіз можливих наслідків також не йдеться. Ми неодноразово бачили, як хворі голови можуть будь-яку справу довести до абсурду, і це один з таких випадків.

Я не маю сумнівів, що БЮТ врешті-решт зареєструють. Блок Тимошенко дуже добре попіариться на скандалі. А постраждають, як це у нас водиться, прості українці. Голоси яких, у черговий раз, будуть рахувати з огляду на політичну доцільність.
Tags: Україна, політика, статті
Subscribe

 • Сучасні фотоспільноти

  Фотосайти, на яких аматори і профі розміщують свої фотографії, давно відомі. Альбоми, конкурси, у пошуках краси можна блукати дуже довго. Два сайти,…

 • Сайт для творчих людей

  Нещодавно знайшов один сайт, який вразив чи не найбільше за останній час. Pinterest.com призначений для обміну графікою. Відвідавши його можна…

 • Мітеньки

  Шукав подібне два роки тому, знайшов випадково лише тепер. Хочу придбати "про всяк випадок", може і вам знадобиться ) Что такое митенки и где…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 11 comments

 • Сучасні фотоспільноти

  Фотосайти, на яких аматори і профі розміщують свої фотографії, давно відомі. Альбоми, конкурси, у пошуках краси можна блукати дуже довго. Два сайти,…

 • Сайт для творчих людей

  Нещодавно знайшов один сайт, який вразив чи не найбільше за останній час. Pinterest.com призначений для обміну графікою. Відвідавши його можна…

 • Мітеньки

  Шукав подібне два роки тому, знайшов випадково лише тепер. Хочу придбати "про всяк випадок", може і вам знадобиться ) Что такое митенки и где…