Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Католицький храм руйнували незаконно

Місяць тому в Дніпропетровську розпочалися переговори про повернення місцевого храму римо-католицькій громаді міста. На момент початку переговорів ситуація навколо храму була вкрай гострою — нинішній власник будівлі, американська корпорація «Dugsbery, Inc», руйнувала храм, пояснюючи це проведенням ремонтно-відбудовних робіт, а вірні кілька тижнів цілодобово молилися біля храму за його повернення і припинення руйнації. Тож початок переговорів обома сторонами сприймався хоч і зі стриманим, але оптимізмом. І хоча суттєвого прогресу не сталося, за цей час відбулося кілька важливих подій, які матимуть великий вплив на подальший розвиток ситуації.

10 серпня Дніпропетровськ відвідав Другий секретар Апостольської Нунціатури в Україні (посольство держави Ватикан) Преподобний Отець Туомо Т. Вімпарі. Він зустрівся з міським головою Іваном Куліченком та головою облдержадміністрації Надією Дєєвою, які поінформували його про релігійну ситуацію в Дніпропетровській області, а особливо про питання повернення католицького храму по пр.К.Маркса, 91 парафії релігійної громади Святого Йосипа м.Дніпропетровська. Також чиновники повідомили високому гостю, що 29-30 серпня буде організований «круглий стіл», за яким представники влади, релігійної громади та власника будівлі обговорять шляхи вирішення проблеми навколо храму.

За підсумками зустрічі управління з питань внутрішньої політики Дніпропетровської облдержадміністрації повідомило, що між місцевою владою, релігійною громадою та корпорацією «Dugsbery» досягнуто попередньої домовленості про те, що міськвиконком запропонує нинішньому власнику спірної споруди земельну ділянку, а споруда буде передана в користування релігійній громаді. Серед іншого в повідомленні зазначалося, що будинок №91 по пр.К.Маркса рішенням Дніпропетровської міськради від 17.09.1992р. віднесено до категорії «щойно виявленої пам’ятки архітектури».

Але 18 серпня проведення «круглого столу» опинилося під загрозою зриву. Харківсько-Запорізька дієцезія розповсюдила заяву, в якій висунуло дві вимоги до чиновників та корпорації «Dugsbery». А саме:
 • надання офіційної відповіді на численні звернення до відповідних органів м.Дніпропетровська щодо наявності офіційного дозволу на проведення будівельних, у тому числі й аварійно-відновлювальних робіт у споруді на пр.К.Маркса, 91;

 • знесення паркану, незаконно встановленого власником перед входом до будівлі храму.

У заяві дієцезії зазначалося, що виконання цих вимог сприятиме конструктивності «круглого столу».

Через кілька днів стало відомо, що висунуті вимоги були небезпідставними. Настоятель римо-католицької парафії о.Казимір Гузик отримав листи від місцевих органів влади, що опікуються питаннями будівництва в місті. Згідно з цими листами (копії додаються) корпорація «Dugsbery, Inc» не має жодних дозволів на проведення будівельних робіт у будівлі храму! Але представники компанії – власника споруди, зокрема Ігор Осадчий, в коментарях для ЗМІ заявляли про наявність у них всіх необхідних дозволів (див. «Газета 24» від 25.07.07). Отже можна стверджувати, що корпорація «Dugsbery, Inc» не тільки незаконно зруйнувала дах і склепіння храму, а ще і може бути причетною до фальсифікації документів.

Напевно «круглий стіл», якщо і відбудеться, все рівно не вирішить проблему в цілому, однак за його результатами можна буде зрозуміти в якій бік і як швидко рухатиметься справа.Католический храм разрушали незаконно
Месяц назад в Днепропетровске начались переговоры о возвращении местного храма римско-католической общине города. На момент начала переговоров ситуация вокруг храма была очень напряженной - нынешний владелец здания, американская корпорация «Dugsbery, Inc», разрушала здание, объясняя это проведением ремонтно-восстановительных работ, а верующие несколько недель круглосуточно молились возле храма. Поэтому начало переговоров обеими сторонами воспринималось хоть и со сдержанным, но оптимизмом. И хотя существенного прогресса не наблюдается, за это время произошло несколько важных событий, которые сильно повлияют на дальнейшее развитие ситуации.

10 августа Днепропетровск посетил Второй секретарь Апостольской Нунциатуры в Украине (посольство государства Ватикан) Преподобный Отец Туомо Т. Вимпари. Он встретился с Городским головой Иваном Куличенко и главой облгосадминистрации Надеждой Деевой, которые проинформировали его  религиозной ситуации в Днепропетровской области, а особенно о возвращении католического храма по пр.К.Маркса, 91 приходу религиозной общины Святого Иосифа г.Днепропетровска. Также чиновники сообщили высокому гостю, что 29-30 августа будет организован "круглый стол", за которым представители власти, религиозной общины и собственника здания обсудят пути решения проблемы вокруг храма.

По итогам встречи управление по вопросам внутренней политики Днепропетровской облгосадминистрации сообщило, что между местной властью, религиозной общиной и корпорацией «Dugsbery, Inc» достигнуто предварительное соглашение о том, что горисполком предложит нынешнему собственнику спорного сооружения земельный участок, а сооружение будет передано в пользование религиозной общине. Среди прочего в сообщении отмечалось, что дом №91 по пр.К.Маркса решение Днепропетровского горсовета от 17.09.1992г. отнесен к категории «только что обнаруженной памятки архитектуры».

Но 18 августа проведение "круглого стола" оказалось под угрозой срыва. Харьковско-Запорожская диецезия распространила заявление, в котором выдвинула два требования к чиновникам и корпорации «Dugsbery, Inc». А именно:
 • предоставление официального ответа на многочисленные обращения к соответствующим органам г.Днепропетровска касательно наличия официального разрешения на проведение строительных, в том числе и аварийно-восстановительных работ в сооружении на пр.К.Маркса, 91;

 • снесение забора, незаконно установленного собственником перед входом в здание храма.

В заявлении диецезии отмечалось, что исполнении этих требований будет содействовать конструктивности "круглого стола".

Через несколько дней стало известно, что выдвинутые требования имели под собой основания. Настоятели римско-католического прихода о.Казимир Гузык получил письма от местных органов власти, ответственных за вопросы строительства в городе. Согласно этим письма (копии прилагаются) корпорация «Dugsbery, Inc» не имеет никаких разрешений на проведение строительных работ в здании храма! Но представители компании - собственника сооружения, в частности Игорь Осадчий, в комментариях для СМИ заявляли о наличии у них всех необходимых разрешений (см. «Газета 24» от 25.07.07). Таким образом, можно утверждать, что корпорация «Dugsbery, Inc» не только незаконно разрушила крышу и свод храма, но и могут иметь отношение к фальсификации документов.

Вероятно "круглый стол", если и пройдет, все равно не решит проблему в целом, однако по его результатам можно будет понять в какую сторону и как быстро будет двигаться дело.
Tags: Україна, костел
Subscribe

 • Сучасні фотоспільноти

  Фотосайти, на яких аматори і профі розміщують свої фотографії, давно відомі. Альбоми, конкурси, у пошуках краси можна блукати дуже довго. Два сайти,…

 • Сайт для творчих людей

  Нещодавно знайшов один сайт, який вразив чи не найбільше за останній час. Pinterest.com призначений для обміну графікою. Відвідавши його можна…

 • Мітеньки

  Шукав подібне два роки тому, знайшов випадково лише тепер. Хочу придбати "про всяк випадок", може і вам знадобиться ) Что такое митенки и где…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments