Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Храм розкрив свою таємницю

Настання осені дніпропетровські римо-католики чекали з великою опаскою. Дах над їх храмом розібрали, склепіння храму зруйнували, і тепер осінні зливи заливають його, продовжуючи справу руйнування.

Однак дощова вода сприяла розкриттю однієї з таємниць храму. Стікаючи по стінах будівлі вона розмивала вапно, і під час недільної хресної ходи вірні крізь вікна побачили фрагменти фресок на стінах храму! За словами настоятеля місцевої парафії о.Казиміра Гузика, ці фрески були зроблені у ХІХ ст. і безумовно відносяться до культурної спадщини. Він боїться, що дощі зруйнують фрески так само швидко, як відкрили їх, але влада не реагує на його листи.

Тим часом за незаконно встановленим парканом перед храмом перехожі влаштували відхоже місце. Поруч із будівлею храму знаходиться будинок профспілок, на відстані кварталу — міськвиконком, навпроти — будівля театру. І посеред всього цього — справжній смітник з недвозначними ароматами. Владу не хвилює і це.

Напевно, коли підтоплений храм «поїде» або і просто розвалиться, можновладці лише зітхнуть з полегшенням: «Однією проблемою менше стало».

Храм раскрыл свою тайну
Наступления осени днепропетровские католики ждали с большим опасением. Крышу над их храмом раз разобрали, свод храма разрушили, и теперь осенние ливни заливают его, продолжая дело разрушения.

Однако дождевая вода способствовала раскрытию одной из тайн храма. Стекая по стенам здания она размывала известь, и во время воскресного крестного хода верующие сквозь окна увидели фрагменты фресок на стенах храма! По словам настоятеля местного прихода о.Казимира Гузыка, эти фрески были сделаны в XIX ст. и безусловно относятся к культурному наследию. Он опасается, что дожди разрушат фрески так же быстро, как открыли их, но власть не реагирует на его письма.

Тем временем за незаконно установленным забором перед храмом прохожие сделали отхожее место. Рядом со зданием храма находится дом союзов, на расстоянии одного квартала — горисполком, напротив — здание театра. И посреди всего этого — настоящая свалка мусора с недвусмысленными ароматами. Власть и это не беспокоит.

Наверное, когда подтопленный храм «поедет» или просто развалиться, представители местной власти вздохнут с облегчением: «Одной проблемой меньше стало».
Tags: Україна, влада, костел
Subscribe

 • FriendsTimes

  FriendsTimes, стрічка LJ-записів за мотивами діяльності ваших друзів — дійсно цікава штука! Раджу.

 • Фатєєв — новий герой інтернету

  Депутат міськради Володимир Фатєєв у кабінеті високопоставленого міліціянта розповідає, що його штовхнуло обливати фарбою біл-борди Тимошенко в м.…

 • Що в Яценюка на біл-бордах, то в Жиріновського на язику

  "Нам нужна новая индустриализация!" (див. відео 7:34) А далі про продуктивне село. Це слова не Арсенія Яценюка на мітингу в Східній Україні, це…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments