Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

В очікуванні великих змін

Шокє! У свіжому "Дзеркалі тижня" опублікована стаття Ігоря Юхновського "Зміни до Конституції потрібні", в якій він розповідає про проект змін до Конституції України, що зараз готується у Секретаріаті Президента.
Згідно з цими змінами Верховна Рада VI скликання "матиме функції перехідного парламенту, основне завдання якого — підготувати під головуванням діючого Президента Віктора Ющенка проект (або два проекти) нової Конституції". Після підготування цих проектів відбудуться дострокові вибори ВР та Президента, після чого абсолютно нова Конституція вступить у дію.

У змінах, які готує зараз робоча група під керівництвом Володимира Шаповала (голова ЦВК), дюже багато цікавого, тому читати обов’язково!

Оцінювати самі зміни ще зарано, бо головне — формулювання, як вони будуть виписані. Ідея ж змін мені здається логічною, але виникають питання до деяких з них. Наприклад, суміщення членами уряду депутатської та міністерської роботи. Також є питання до змін, що стосуються РНБО. Виникає відчуття, що вона перетворюється на такого собі безрозмірного монстра, якого намагалися створити у 2005 році, коли секретарем РНБО був Порошенко.

З іншого боку наявність у змінах до Конституції позицій, які виглядають близькими за духом "біло-блакитним", дає підстави вважати, що 300 голосів для схвалення змін таки знайдуть. Точніше, якщо зміни готуються внаслідок вже існуючої згоди між Секретаріатом та "біло-блакитними", то пошук 300 голосів не стане найбільшою проблемою в цьому процесі.
Tags: Україна, політика, цікаве
Subscribe

 • Україні потрібен Месія

  Локальні позитивні й негативні моменти були як за керівництва Ющенка, так і тепер при Януковочі. Але за обох президентів країна загалом швидко…

 • Опозиція — це я

  Останнім часом інформаційний простір сповнюється месиджами "в країні відсутня опозиція". Подаються різні аргументи цього твердження. То опозиція…

 • Як протестує Дніпропетровськ

  За 15 хвилин до початку акції протесту проти Податкового кодексу в Дніпропетровську невідомий злочинець вилив зелену фарбу на обличчя одному з…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments