Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Вибух будинку в Дніпропетровську

Хто стежить за новинами вже знають, що сьогодні у Дніпропетровську вибухнув житловий будинок, є жертви. Спробую коротко розповісти про те, що вдалося дізнатися на місці.

Ще зранку мешканці будинків, розташованих у радіусі 1 км, почули різкий запах газу. Через деякий час на газових трубах у квартирах повиривало клапани, з яких під великим тиском пішов газ. Люди викликали МНС, службу газу, але там їм відповідали, що все в нормі, необхідно лише відкрити кватирки. Близько пів на одинадцяту в сусідніх будинках спалахнули газові плити. Пожежники з’явилися хвилин за 15, і коли вони піднімалися по сходах пролунав вибух. Очевидці стверджують, що це сталося о 10:45. Перед тим, у деяких під’їздах бігали мешканці, казали про запах газу і пропонували людям вийти на вулицю. Деяких з тих, хто встиг вийти, накрило вибуховою хвилею.

Вибух стався у 10-поверховому, 5-під’їздному будинку. Повністю зруйнований 3 під’їзд, 4 — напівзруйнований. Будинок непридатний для подальшої експлуатації і мешканців усіх під’їздів евакуйовано.

Станом на 16 годину загибло 9 осіб, 19 у лікарнях (з них 4 діти). Ці цифри назвав Шуфрич на зустрічі з мешканцями будинку. Але вже на зустрічі з журналістами він сказав 7 загиблих, 21 у лікарні. У приватних розмовах представники МВС стверджують, що "швидкі" забирали дуже багато людей, називаються цифри у кілька десятків (більше 100 осіб). Але офіційного підтвердження немає.

Губернатор Віктор Бондар приїхав разом з Нестором Шуфричем. Це було близько 15 години, тобто через 4 години по тому як стався вибух. Станом на 16 годину мер ще не приїздив, його тільки чекали.

Організація жахлива! Людям нічого не повідомляють. Власники квартир не можуть дізнатися про долю близьких, які на момент вибуху залишалися в будинку. Декого евакуювали аварійними драбинами, але дехто не міг самостійно ними спуститися. Відомо, що в одній з квартир і досі залишалася жінка похилого віку. Рятувальники обіцяли знайти шлях для її евакуації.

Міліціонери, що стають в оточенні, кажуть людям йти до актової зали Приватбанку (знаходиться поруч), однак там ніякої актової зали немає. Насправді, штаб знаходиться за Приватбанком, у дитячому садку. В маленькій кімнаті без світла працівники складають списки тих, хто там жив. Коли приїхав Шуфрич, штаб перенесли в школу, і Шуфрич наказав знову збирати інформацію.

Шуфрич пообіцяв, що всім людям з цього будинку, а це 140 родин, дадуть номери в готелях, а тим часом Облдержадміністрація шукатиме новобудову, яку найближчим часом здаватимуть до експлуатації, в якій викуплять квартири і нададуть постраждалим. Крім того, міністр з надзвичайних ситуацій пообіцяв повну компенсацію за ті речі, які залишилися у людей в квартирах.

Першим з офіційних осіб до журналістів підійшов депутат міської ради Загід Краснов. Він пообіцяв, що його громадська організація "Громадська сила" безкоштовно надасть тимчасові квартири постраждалим. Він звернувся до всіх людей, які здають в оренду квартири, звертатися до штабу організації, щоб організація могла їх взяти в оренду.

Стан людей страшний! Кожний зациклився на якийсь своїй думці й думає лише про це. Так, наприклад, в однієї бабусі, яка не живе у цьому будинку, в будинку жили дві знайомих. І вона постійно казала, що їм треба допомогти. Люди не на жарт розгнівалися, коли Шуфрич сказав, що в уцілілих під’їздах будуть зрізати вхідні двері, щоб рятувальники могли перевірити приміщення. Врешті-решт домовилися, що власники цих квартир залишать рятувальникам ключі. Однак можна казати, що двері швидше за все таки будуть зрізані.

Сьогодні у Дніпропетровську зранку сильна злива, тому на момент вибуху дуже багато людей перебувало вдома. Серед них було багато дітей. Батьки, наприклад, поїхали на ринок, а діти залишилися. Одна жінка, яка живе в найбільш постраждалому під’їзді, розповіла журналістам, що в квартирі залишилася її донька, до якої прийшла подружка. Доля доньки залишається невідомою.

У штабі працює кабінет термінової психологічної допомоги, але до них ще ніхто не звертався. Жінка, доля доньки якої невідома, знаходиться в гаражі біля будинку, який відкрили, щоб журналісти не мокли під дощем. Біля неї немає ніяких лікарів, тільки чоловік. І таких людей дуже багато. По району ходять люди в халатах з грудними дітьми, закутаними в рушники.

До будинку нікого не підпускають. Є ймовірність обвалу. Шуфрич сказав, що першочергове завдання рятувальників — витягнути людей з-під завалів та не допустити непередбачуваного обвалу. За його словами спеціальні бригади зараз займаються тим, щоб спровокувати обвал частини напівзруйнованого під’їзду, в цей час інші бригади вручну розбирають завали. Однак за твердженнями очевидців ніхто розбором завалів не займається, бо до під’їзду не може дістатися техніка.


Усі фотографії: Станіслав Ведмідь


Creative Commons License
Цей текст можна використовувати лише в некомерційних цілях з обов’язковим зазначенням джерела і посилання.
Tags: Україна, вибух, влада, враження, репортаж, спостереження
Subscribe

 • Шукаю роботу

  9 ранку. У більшості громадян розпочинається або триває робочий день. А я залишаюся виключеним з таких подій. Друзі, я шукаю роботу в…

 • Продаю 17" TFT-монітор Sony SDM-X72

  Продаю 17" TFT-монітор Sony SDM-X72. Початкова ціна 500 грн. Аукціон триває до середи.

 • Онлайн-ТБ гарної якості

  Порадьте, будь ласка, сайти, на яких у гарній якості можна переглядати онлайн канали ТБ (рос., укр.), а також сайти, де в не менш гарній якості…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 16 comments

 • Шукаю роботу

  9 ранку. У більшості громадян розпочинається або триває робочий день. А я залишаюся виключеним з таких подій. Друзі, я шукаю роботу в…

 • Продаю 17" TFT-монітор Sony SDM-X72

  Продаю 17" TFT-монітор Sony SDM-X72. Початкова ціна 500 грн. Аукціон триває до середи.

 • Онлайн-ТБ гарної якості

  Порадьте, будь ласка, сайти, на яких у гарній якості можна переглядати онлайн канали ТБ (рос., укр.), а також сайти, де в не менш гарній якості…