Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Вибух будинку. День другий, частина перша

На місці трагедії в Дніпропетровську продовжують розбирати завали. За офіційними даними вивезено близько 46 КРАЗів залишків будинку. Це близько 450-500 тонн. Усього, за оцінками міністра з надзвичайних ситуацій, уламків близько 2-3 тис. тонн. Завали розбирають вручну. Ті плити, які рятувальники фізично не можуть підняти, піднімає кран. Вранці на завалі почав працювати екскаватор, це збентежило усіх потерпілих, але пізніше Шуфрич сказав, що екскаватор лише збирає уламки, що знаходяться з краю обваленої частини.

За офіційною інформацією, яку повідомив Шуфрич на брифінгу, загинуло 10 осіб. Водночас він сказав, що одне тіло дістали сьогодні вранці, а цифра "10" загиблих лунала від нього ще вчора ввечері. Тобто загиблих, лише за інформацією Шуфрича, не може бути менше 11 осіб. За чутками, які ходять, вже загинуло не менше 15 осіб. Нестор Шуфрич каже, що не хоче калічити людські долі, тому зважує кожне своє слово, коли його питають про жертви. Він також ставить риторичне питання: "Навіщо мені приховувати кількість жертв зараз, якщо це стане усім відомо завтра?". Можливо у цьому немає злих намірів, і все пояснюється звичайною відсутністю організації.

За оцінками журналістів під завалами ще знаходиться мінімум 8 дітей. Цю інформацію вдалося отримати від батьків цих дітей, які всю ніч провели біля будинку.

У лікарнях вже немає хворих у критичному стані, проте є потерпілі у важкому стані. Серед них 14-річна дівчинка, в якої опіками уражено 30% шкіри.

У штабі організовано роботу з потерпілими. Їх розбили по під’їздах і зараз видають тимчасові посвідчення особи, 500 грн. на витрати першої необхідності. Крім того, у штабі вже з’явився юрист, який допомагатиме потерпілим у разі необхідності. З самого ранку мешканці будинку розбирали одяг. До штабу постійно стікаються небайдужі мешканці міста, які також приносять одяг. Зараз одягу дуже багато. За моїми оцінками вже станом на зараз одягу достатньо. Натомість не вистачає засобів особистої гігієни. Велика проблема з зарядними пристроями для мобільних телефонів.

Десь з 9 години у штабі з’явилася Тимошенко. Вона займалася тим, що зустрічалася з мешканцями кожного під’їзду і розповідала про ту допомогу, яку здійснюватиме БЮТ. Зараз вони працюють у трьох напрямках:
— надання грошової допомоги потерпілим у розмірі 2000 грн. Для отримання необхідно мати документи або прийти із сусідами. Також збираються пожертви від приватних осіб і організацій.
— співпраця з місцевою владою і державною комісією для подолання наслідків аварії. БЮТ допомагає одягом, тимчасовим житлом, опікується заміною віконного скла в прилеглих будинках.
— пошук новобудов, у яких можна було б придбати квартири для потерпілих. За словами Тимошенко вже зараз відомо, що за 7600 грн./м2 у Дніпропетровську неможливо буде придбати квартири, тому БЮТ робитиме все можливе для збільшення цієї суми. Однак шляхи такого збільшення залишаються невідомими.
Найбільша черга у штабі саме до кімнати громадського штабу БЮТ, де видають 2000 грн.

Близько 12 Тимошенко вилетіла до Києва, чи збирається вона повертатися — невідомо. Але продовжує працювати штаб БЮТ.

За інформацією джерел у МНС стан першого і другого під’їздів будинку оцінюватиме комісія. Вона прийматиме рішення про подальшу експлуатацію квартир у цих під’їздах. За попередніми візуальними оцінками цим під’їздам не нанесено непоправної шкоди, і швидше за все після ремонту до них знову заселять людей.

На території та в будинках навколо місця трагедії працівники МВС, СБУ та прокуратури проводять слідчі дії. Вони перевіряють стан комунікацій, з’ясовують порядок дій працівників Дніпрогазу та проводять слідчу роботу на об’єктах цього підприємства. Пресу на ці місця не допускають, не зазначаючи жодних причин. "Ви нам заважаєте", — і хоч розбийся. Про Закон "Про інформацію" нічого і чути не хочуть, межі проведення слідчих дій не визначають. Складається враження, що ми і досі живемо у воєнній країні. Наприклад, ст. оперуповноважений карного розшуку Жовтневого району Бойко Віктор Васильович сказав, що слова прокурора (непідкріплені законом, — прим. авт.) самі по собі закон. І їх невиконання оцінюється як непокора працівникам МВС.

Незважаючи на ці перешкоди вдалося з’ясувати, що представники Дніпрогазу плутаються у свідченнях. Наприклад, вони кажуть, що сьогодні (14.10) нічого не робили на комунікаціях, а потім з’ясовується що вони таки щось робили, після чого представник компанії каже, що він нічого не знає. Робітники Дніпрогазу їздять на неукомплектованих машинах. При проведенні робіт вони порушують всі можливі правила безпеки. Так в екіпажі з 3 осіб лише один повністю укомплектований, згідно з правилами.

На брифінгу міністр з НС повідомив, що попередня версія підвищення тиску газу буде відома сьогодні-завтра, і заявив, що тиск був у 10 разів більший за норму. За офіційною повідомленням Дніпрогазу державна комісія опрацьовує такі версії несправності на ГРП: заводський брак, людський фактор, втручання третіх осіб до системи газопостачання.

Черговий брифінг Шуфрича відбудеться о 15 годині, тож нову інформацію повідомлю ввечері. У школі №76, де розташований штаб, оголошено канікули до 20 жовтня. Отже штаб продовжуватиме знаходиться у цьому приміщенні.

Уточнення: будинок 127 по вул.Мандриківській складається з 4 під’їздів, а не 5, як повідомлялося раніше. З них 3 зруйнований вщент, 4 — наполовину, 1 і 2 найменш постраждали. Усього в будинку, як я і писав раніше, 160 квартир.
Tags: Україна, вибух, враження, репортаж, спостереження
Subscribe

 • Україні потрібен Месія

  Локальні позитивні й негативні моменти були як за керівництва Ющенка, так і тепер при Януковочі. Але за обох президентів країна загалом швидко…

 • Опозиція — це я

  Останнім часом інформаційний простір сповнюється месиджами "в країні відсутня опозиція". Подаються різні аргументи цього твердження. То опозиція…

 • Як протестує Дніпропетровськ

  За 15 хвилин до початку акції протесту проти Податкового кодексу в Дніпропетровську невідомий злочинець вилив зелену фарбу на обличчя одному з…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments