Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Вибух будинку. День другий, частина друга

Пробачте мені, але я почну не з сумної статистики чи опису поточних дій на місці аварії. Я хочу написати про те, через що опускаються руки, підкошуються ноги, очі відмовляються бачити, а мозок — сприймати. Написати про знущання над мешканцями зруйнованого владою будинку.

Мешканцям 9 і 10 поверхів першого під’їзду дозволили пройти до своїх квартир, щоб забрати речі першої необхідності (теплий одяг і документи). Першими пропускали тих, у кого в квартирах залишилися домашні тварини. Дозволяли пройти лише 2 особам від родини. Пішли в основному жінки, які розбираються в потрібному одязі, знають де він лежить. І ось вони спускаються з великими клунками, а від під’їзду до кордону міліції близько 50 метрів. Жінки кидають ці клуні на себе і тащать, бо мєнти не дозволяють чоловікам пройти хоча б 10 метрів за огорожу, щоб допомогти жінкам. Жіноче ревіння чути, мабуть, на всю округу, а ці покидьки мєнти навіть самі не допомагають жінкам!

І це за кілька хвилин по тому, як Шуфрич виголошує високопарні фрази про те, що потерпілих треба берегти, здійснювати їм підтримку, тощо.

Я підходжу до старшого міліціонера, який відповідає за тих, що стоять на кордоні. Хочу в нього спитати звання та П.І.Б., щоб вся країна знала ім’я цього покидька. Він відмовляється. Він хамить і навіть відмовляється назвати орган, в якому працює. "Ти шо сам нє знаєш", — відморожується він. Я підходжу до жінки з МНС, питаю що це таке і хто за це відповідає. Вона каже, що відповідальний за кордон в іншому місці. Йду туди. Там інший герой, який має захищати людей, каже, що міліціонер при виконанні обов’язків не повинен називати свого імені. Прошу викликати старшого. Той зв’язується з кимось по рації, і каже, що старший зараз підійде. Чекаю 20 хвилин. Нікого! За цей час один з внутрішніх військ питає в іншого: "А чо он трусітца?", — маючи на увазі мене. "Бо холодно! Ти у мене спитай, я тобі розповім, якщо ти сам не розумієш", — кидаю я.

Скільки це ще триватиме? Скільки люди в погонах почуватимуть себе господарями Всесвіту? Справа не в мені. Це не перший і не останній випадок у кар’єрі. Але ж потерпілі!!! Ну що відбудеться, якщо чоловіки допоможуть жінкам навіть не наближаючись до будинку?!

Фух, виговорився. Легше не стало, але хоч розповів про наболіле. Можна писати далі.

Поки мешканці першого під’їзду забирали свої речі, рятувальники під завалами знайшли тіла 3 людей: чоловіка, жінку і дитину. Станом на 19 годину їх ще діставали з-під завалу. Ще 2 людини померли в лікарнях. Таким чином кількість загиблих за офіційними даними зросла до 15 осіб. Крім знайденої під завалом дитини ще 6 померлих дуже молоді (від 14 до 26 років). У лікарнях залишається 16 людей. З завтрашнього дня відбуватимуться перші поховання. Мер міста Іван Куліченко запевнив журналістів, що все відбуватиметься за рахунок держави. При цьому враховуються всі побажання родин померлих. Так, наприклад, один з померлих чоловіків з Донбасу, а в Дніпропетровську працював на будівництві.

Ще трошки цифр. На місці аварії задіяно близько 1000 осіб (з них 300 працює безпосередньо на завалі) та 60 одиниць техніки.

Мер міста заявив, що в навколишніх будинках замінено вже усе віконне скло, залишаються лоджії. Відновлено постачання світла до багатоповерхівок та гуртожитків, тобто туди, де взагалі відсутній газ. Загалом три житлових масиви залишаються без світла і газу. Світло обіцяють відновити у понеділок, однак виникають складнощі, пов’язані з відсутністю людей вдома. Іван Куліченко попросив усіх, хто мешкає на цих масивах, залишити вдома чергового, який би відкрив двері технікам. Якщо техніки не зможуть достукатися до завтрашнього дня, то світло у цих під’їздах буде відрізано і подано усім іншим. З відновленням газового постачання теж все не просто. Тільки завтра почнеться індивідуальна підготовка кожного будинку для подачі газу. Скільки часу займе це відновлення не повідомляється.

Сьогоднішній вечір і ніч роботи на завалі триватимуть у максимально ручному режимі, щоб не пошкодити людей, які могли вижити під завалом. Потім державна комісія прийматиме рішення, чи продовжити такий режим, чи ні. Завтра на місці аварії з боку вцілілої стіни буде зведено баштовий кран, який зніматиме небезпечні плити з останніх поверхів, таким чином зменшуючи небезпеку для рятівників знизу.

І Шуфрич, і Бондар в один голос заявляють, що потерпілим надається вся необхідна допомога. Що на місці працює спеціальний підрозділ МНС для психологічної допомоги жінкам. Однак практика показує, що потерпілі знаходяться в одному місці, а МНСниці — в іншому. Найбільш тяжкий психологічний стан у матусь, діти яких залишаються під завалом. Вони не сплять, постійно перебувають біля будинку. Важко сказати наскільки ефективно з ними працюють психологи, але я жодного разу не бачив їх у кабінеті психолога чи психолога біля них.

Станом на 15 годину вже було надано державну грошову допомогу 300 особам. До кінця дня гроші мали отримати решта людей. Допомога становить 500 грн. і призначена на витрати першої необхідності. Віктор Бондар запевнив, що тим, кому буде необхідно ще, отримають чергові 500 грн. у понеділок. Однак є люди, які питають, чи можуть отримати ще 500 грн. за людину, яка прописана в квартирі, але знаходиться в Полтаві... Усього на цей момент виділено 9,5 млн. грн. (1 млн. виділила область, 3,5 — місто, 5 — уряд). Але Шуфрич заявив, що цих коштів вже недостатньо і державна комісія направила листа уряду, в якому просить про додаткову допомогу вдесятеро більшу за поточну. Виникають думки, чи не почався черговий дерибан державних коштів?

До речі, що стосується цих коштів. Виникає логічне запитання: чому допомогу потерпілим здійснюють всі (держава, звичайні люди), крім приватної компанії "Дніпрогаз"? На це питання Бондар відповів, що за підсумками розслідування може бути прийняте рішення про витребування коштів з "Дніпрогазу".

Крім іншого Бондар повідомив, що кожні три години доповідає Президенту Україну про ситуацію на місці аварії, проведення рятувальних робіт та інших заходів з ліквідації катастрофи. Візит Президента на місце трагедії не передбачається, щоб не ускладнювати ситуацію на місці додатковими заходами безпеки.

На питання "Чи буде оголошена загальнонаціональна жалоба у зв’язку з трагедією?", Шуфрич відповів, що рішення прийматиметься після завершення рятувальних робіт. Він вважає, що жалобу оголосять. Вже зараз аварії надано найбільший рівень надзвичайності — державний.

Такий ось видався день. Важкий фізично і психологічно. Але мешканцям будинку ще гірше. І бажання допомогти їм, розповідаючи про їх проблеми та вирішення цих проблем — єдине, що стимулює для написання.

Creative Commons License
Цей текст можна використовувати лише в некомерційних цілях з обов’язковим зазначенням джерела і посилання.

P.S. На жаль, деякі загальнонаціональні ЗМІ бажають безкоштовно використовувати цю та іншу інформацію від мене. Це неможливо. У своєму журналі я публікую ці репортажі для того, щоб громадськість знала про реальний розвиток подій. Небажання комерційних ЗМІ відряджати на місце подій власкорів чи платити іншим журналістам говорить виключно про їх рівень. Якщо все ж таки у когось є необхідність отримувати інформацію, але немає кореспондента, телефонуйте.

P.P.S. Я і досі шукаю людину, готову вести "гарячу" онлайн-стрічку, в якій збиратиметься інфа з інтернет-ЗМІ та від мене. Є охочі? Дзвоніть!
Tags: Україна, вибух, влада, враження, репортаж, спостереження
Subscribe

 • Сучасні фотоспільноти

  Фотосайти, на яких аматори і профі розміщують свої фотографії, давно відомі. Альбоми, конкурси, у пошуках краси можна блукати дуже довго. Два сайти,…

 • Сайт для творчих людей

  Нещодавно знайшов один сайт, який вразив чи не найбільше за останній час. Pinterest.com призначений для обміну графікою. Відвідавши його можна…

 • Мітеньки

  Шукав подібне два роки тому, знайшов випадково лише тепер. Хочу придбати "про всяк випадок", може і вам знадобиться ) Что такое митенки и где…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 16 comments

 • Сучасні фотоспільноти

  Фотосайти, на яких аматори і профі розміщують свої фотографії, давно відомі. Альбоми, конкурси, у пошуках краси можна блукати дуже довго. Два сайти,…

 • Сайт для творчих людей

  Нещодавно знайшов один сайт, який вразив чи не найбільше за останній час. Pinterest.com призначений для обміну графікою. Відвідавши його можна…

 • Мітеньки

  Шукав подібне два роки тому, знайшов випадково лише тепер. Хочу придбати "про всяк випадок", може і вам знадобиться ) Что такое митенки и где…