Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Вибух будинку. День п’ятий

Вчора як і передбачалося до зруйнованого вибухом газу будинку приїхав Президент України Віктор Ющенко. Я категорично не підтримую цього приїзду, тому не збирався нічого писати про хід візиту, але для об’єктивності змушений навести дві ситуації.

Журналіст Нового каналу запитав у Президента, чи знає той, що через його візит припинили пошуково-рятувальні роботи на завалі. Це питання розлютило Президента. Він перебив журналіста, звинуватив того в замовності, спекуляціях, неправдивій інформації. І розповів, що роботи припинені через велику небезпеку нового обвалу ще опівдні 16 числа. Насправді ж, 16 числа пошукові роботи тривали, хоч і надзвичайно обережно. Тоді навіть вдалося знайти двох загиблих. Крім того, з меж завалу продовжувалося вивезення уламків. З ранку 17 числа всі роботи були припинені. Вантажівкам забороняли вивозити уламки, поки на місці трагедії був Президент. Тільки на задній двір будинку завозили пісок для створення "подушки" при завалі стіни. Інформацію про припинення робіт через візит Президента журналістам підтвердив і один з МНСників.

Отже, можна впевнено стверджувати, що Президент або був нещирим під час своєї відповіді, або йому не доповідають про реальний перебіг подій, викликаний його візитом. Після цього замислюєшся, а чи знає Президент, що ті місця, які він відвідує, зазвичай незаасфальтовані, з навислими над дротами деревами, засмічені, тощо.

Був й інший бік цього візиту. Президент і члени державної комісії у середу зустрілися з мешканцями зруйнованого будинку. Після вступного слова Президента, мешканці будинку почали висловлювати свої проблеми і наболілі питання. Вони говорили не менше 40 хвилин. Віктор Андрійович слухав людей стоячи, іноді міцно хапаючись за мікрофон, чи-то від втоми, чи від болісного сприйняття слів потерпілих. Усі проблеми, з якими виступали люди негайно знаходили вирішення. Люди казали, що в них немає телефону когось з обладміністрації та кабміну, Ющенко доручав Бондарю повідомити свій мобільний, і Бондар тієї ж миті повідомляв усьому загалу свій телефон. Поява інформаційних дошок, регулярне проведення зустрічей членів держкомісії з мешканцями, чітко розписаний порядок дій для поновлення документів, оформлення довідок — усе це з’явилося внаслідок розпоряджень Президента, які він віддав на місці, й які протягом години були виконані.

Під час зустрічі люди не переставали висловлювати подяку всім можновладцям. Особливо нахвалювали Шуфрича. Одна жінка навіть подарувала Нестору Івановичу стару Біблію. За словами жінки цю Біблію знайшли під завалами, хоча вона і не змогла назвати рік видання книги. Інші мешканці цей подарунок зустріли гучними оплесками. Інші схилялися в глибокому поклоні перед можновладцями і казали: "Ви робите для нас усе, з чим ми звертаємося. Якби ви так працювали завжди, ми б жили в абсолютно інших умовах".

Люди просили Президента нагородити двох чоловіків, які бігали та перекривали газові вентилі в будинку. Васькевича Олександра Ілліча (посмертно) та Проника Олександра. Ймовірно саме завдяки зусиллям цих чоловіків вдалося уникнути більших руйнувань.

А в цей час біля частково зруйнованого будинку рятівники намагалися щось зробити із задньою стінкою третього під’їзду, яка небезпечно нависла над місцем пошуково-рятувальних робіт. Інженерно-будівельна комісія вирішила, що найнебезпечніше для людей, що мешкають в прилеглих будинках, буде завалити стінку. Спеціально для цих цілей пригнали військовий тягач, який і мав її потягнути. Але виявилося, що все значно складніше, ніж здавалося раніше. МНСники протягом дня робили три спроби завалити стіну, але в них нічого не вийшло.

Перший раз вони накинули невеличку скобу на найвищу плиту з вікном. Потягнули і... плита лише тріснула. Друга спроба нічим не відрізнялося від першої, тільки скобу накидували на іншу плиту. Тепер плита надломилась і... створила нову небезпеку. Бо шматок плити так і залишився висіти на 10-му поверсі. Для того, щоб усунути нову небезпеку довелося додатково споряджати рятівника, який хвилин 10 обрізав цей шматок. До третьої спроби підійшли більш ретельно. На висоті 5-6 поверхів рятівники обв’язали кілька тросами, щоб потягнути їх усі разом. Потягнули і... трос лопнув, не витримавши навантаження. Остання спроба відбувалася вже у сутінках, і лишалося невідомим, коли ж завалять стінку. Одні казали, що при штучному освітленні таку небезпечну роботу не виконуватимуть, інші стверджували, що рятівники будь-яким чином намагатимуться впоратися зі стінкою в середу.

Мешканцям прилеглого будинку, в чий бік має падати стіна, наказали не підходити до вікон. Іншої інформації вони не мають. Багато хто боїться заходити до своїх помешкань. Люди кажуть, що до них ніхто не приходив, не роз’яснювали, що загрожує людям і як їм себе вести. Нікому невідомий і час самого руйнування.

На самому завалі триває вивезення уламків з безпечних зон. Крім МНСників там працює гірничо-рятувальний підрозділ з Донецьку. Хлопці відпрацьовують кілька змін і повертаються додому, а їм на заміну приїжджають інші. Вони стверджують, що такої аварії в Україні ще не було, але подібне траплялося на Заході. За їх словами МНСники працюючи на цьому об’єкті роблять усе так, як робилося в західних країнах.

Вчора прокурор області назвав офіційну причину аварії — зношення обладнання на газорозподільчому пункті. Майно компанії "Дніпрогаз" на суму 8,5 млн. грн. описане, здійснюються заходи, щодо арешту акцій підприємства.

Варто зазначити, що є людина, яка дратує Віктора Ющенка більше за журналістів — це Ігор Іванков, генеральний директор компанії "Дніпрогаз". Під час свого візиту Ющенко не раз називав Іванкова неадекватним і обурювався тим, що жоден акціонер компанії "Дніпрогаз" не допоміг навіть копійкою потерпілим.


Фотографія за 16 жовтня. Ввечері 17 стіл вже був завалений квітами, між якими люди ледь протискували свічки.
Друга спроба скинути плиту викликала ще більшу небезпеку, через що виникла необхідність споряджати МНСника зрізати надламаний шматок плити.Інформаційні плакати, встановлені для Президента
Creative Commons License
Цей текст можна використовувати лише в некомерційних цілях з обов’язковим зазначенням джерела і посилання.
Tags: Україна, вибух, влада, репортаж, спостереження
Subscribe

 • Україні потрібен Месія

  Локальні позитивні й негативні моменти були як за керівництва Ющенка, так і тепер при Януковочі. Але за обох президентів країна загалом швидко…

 • Опозиція — це я

  Останнім часом інформаційний простір сповнюється месиджами "в країні відсутня опозиція". Подаються різні аргументи цього твердження. То опозиція…

 • Як протестує Дніпропетровськ

  За 15 хвилин до початку акції протесту проти Податкового кодексу в Дніпропетровську невідомий злочинець вилив зелену фарбу на обличчя одному з…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 12 comments

 • Україні потрібен Месія

  Локальні позитивні й негативні моменти були як за керівництва Ющенка, так і тепер при Януковочі. Але за обох президентів країна загалом швидко…

 • Опозиція — це я

  Останнім часом інформаційний простір сповнюється месиджами "в країні відсутня опозиція". Подаються різні аргументи цього твердження. То опозиція…

 • Як протестує Дніпропетровськ

  За 15 хвилин до початку акції протесту проти Податкового кодексу в Дніпропетровську невідомий злочинець вилив зелену фарбу на обличчя одному з…