Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Чи було голосування 4 грудня за спікера ВРУ таємним?

Зараз найбільше дискусій точиться навколо таємності вчорашнього голосування за спікера. Цю тему відверто провокує "Партія регіонів", оскільки це єдина можливість для них хоч якось зберегти обличчя. З цього приводу сьогодні висловився навіть лідер "регіоналів" Віктор Янукович. Не для кого не секрет, що часто самі 450 недоторканих не знають законодавства, яким мають керуватися. Так хто ж правий?

Відповісти на це питання дуже просто, достатньо відкрити Регламент Верховної Ради України і прочитати пару статей.
1. Верховна Рада розрізняє два види голосування відкрите і таємне. (п.1 ст.37)
2. Відкрите голосування може відбуватися у кілька способів, у т.ч. іменними бюлетенями. (част.3 п.1. ст.37)
3. Таємне голосування відрізняється від відкритого відсутністю на бюлетені імені депутата, якому належить конкретний бюлетень. (п.2 ст.47)

У ст.39 Регламенту ВРУ чітко викладені всі вимоги з організації таємного голосування. Зокрема в пункті 3 цієї статті йдеться про саме голосування. Депутат, який взяв бюлетень для голосування, має проставити позначку в кабінці для голосування і опустити бюлетень до скриньки.

Все! На шляху від кабінки до урни депутат може робити все, що завгодно. Показувати його журналістам, колегам, лічильній комісії. Він може по ньому топтатися, приклеювати собі на спину, молитися на нього. Тобто все, що захоче. Єдине, після цих дій він має опустити його до скриньки.

Інша суттєва вимога регламенту щодо організації таємного голосування — депутат може зайти у сектор для голосування лише один раз (п.2 ст.39). Але ніде не сказано, що депутат має залишити сектор для голосування після вкидання бюлетеня до скриньки. Отже, Юлія Тимошенко та Олександр Турчинов не порушили і цю норму регламенту, оскільки залишилися біля скриньок одразу після вкидання своїх бюлетенів, тобто вони не залишали сектор для голосування, а значить і не входили до нього повторно.

Багатьох вводить в оману слово "таємне", саме з нього люди роблять висновок, що волевиявлення має залишатися в таємниці. Але тут вже треба звинувачувати не БЮТ-НУНС у порушенні закону, а законодавців, які приймали Регламент (це відзначилися депутати IV скликання — комуністи Мартинюк, Матвєєв та БЮТівець Сас).

Дехто може плутати "радівське" таємне голосування з таємним голосуванням на виборах самих народних депутатів. Але в останньому випадку процедура голосування виписана зовсім інакше, і на виборах нардепів демонстрація свого волевиявлення дійсно заборонена.

Однак порушення регламенту таки було. Щоправда, стосувалося воно не демонстрації своїх бюлетенів, і порушували регламент як "помаранчеві", так і "регіонали". У п.2 ст.39 Регламенту чітко зазначено:
а) знаходитися в секторі для таємного голосування може лише депутат, який взяв бюлетень;
б) кількість депутатів у секторі не може перевищувати кількість столів для реєстрації (якщо я не помиляюся їх було 4, виправте, якщо помилився).

На цих фото (1, 2, 3) чітко видно, що в секторі знаходиться безліч людей, серед яких регіонали Нестор Шуфрич, Василь Кисельов, Владислав Лук’янов, які не є членами лічильної комісії і які не брали бюлетенів для голосування. Тобто вони ніяк не могли знаходитися в секторі для голосування, якби дотримувалися норми Регламенту.

Це зайвий раз доводить, що вірити політикам не можна і маючи сумніви необхідно завжди звертатися до першоджерела.
Tags: Україна, політика, рекомендації, спостереження, цікаве
Subscribe

 • Североморье или Крым?

  Пророча пісня від Мумий Тролль на злобу дня.

 • Інвайти на what.cd та dcdnet.ru

  У френдфідіку роздаю інвайти на what.cd та dcdnet.ru. Умови роздачі суворі, нестерпні, жахливі, вибагливі, нелюдські.

 • Spotify

  Spotify — найкраще інтернет-радіо на цей час. Маленький розмір, зручний інтерфейс, дуже велика музична база. Єдиний недолік — радіва шведське і…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 31 comments

 • Североморье или Крым?

  Пророча пісня від Мумий Тролль на злобу дня.

 • Інвайти на what.cd та dcdnet.ru

  У френдфідіку роздаю інвайти на what.cd та dcdnet.ru. Умови роздачі суворі, нестерпні, жахливі, вибагливі, нелюдські.

 • Spotify

  Spotify — найкраще інтернет-радіо на цей час. Маленький розмір, зручний інтерфейс, дуже велика музична база. Єдиний недолік — радіва шведське і…