Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Урочистість Святого Йосипа у Дніпропетровську

15 березня католики всього світу святкуватимуть урочистість Святого Йосипа Обручника Пресвятої Діви Марії. Для дніпропетровської католицької громади, яка знаходиться під патронатом св.Йосипа, це свято має особливе значення.

Вже 15 років католики Дніпропетровська ведуть боротьбу за повернення собі костелу, розташованого на пр.К.Маркса, 91. За цей час костел встиг змінити багатьох власників, суди різних рівнів виносили рішення як на користь громади, так і на користь нинішнього власника - компанії "Dugsbery, Inc", яку пов’язують з Павлом Лазаренком. Судова тяганина триває з кінця 90-х років минулого століття. Місцева влада Дніпропетровська постійно обіцяє вірним вирішення проблеми, однак проблема і досі не зрушила з місця.

Особливо запеклим видалося літо минулого року. Тоді каліфорнійська компанія "Dugsbery" обнесла будівлю парканом і розпочала всередині ремонтні роботи, які насправді зводилися до руйнування даху і перекриттів. Пізніше стало відомо, що ані на ці роботи, ані на встановлення паркану компанія не мала жодних законних підстав.

Після того, як дощова вода змила зі стін вапно, на них проступили фрески сторічної давнини, що вкотре підтвердило культовість споруди. Відсутність даху і будь-якого захисту для цих фресок змусило католиків провести акції протесту під стінами Облдержадміністрації. Тоді голова відповідного управління та губернатор Віктор Бондар (у той час - виконуючий обов’язки голови ОДА) пообіцяли накрити дах будівлі, щоб захистити її від зимової непогоди. Однак і ця обіцянка не була виконана.

Питання будівлі на К.Маркса, 91 стало ще актуальнішим у зв’язку з проведенням у Дніпропетровську чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. Католицьке віросповідання є домінуючим у країнах Західної Європи і вболівальники, які відвідають Дніпропетровськ у рамках великого турніру, будуть позбавлені можливості здійснити свої релігійні потреби. Адже в Дніпропетровську немає жодного діючого католицького костелу, а єдина парафія розташована при монастирі монахів-капуцинів. Парафія, яка являє собою маленьку кімнату, може прийняти одночасно не більше 30 вірних.

Проблема набула такого розмаху, що в 2001 році, під час свого візиту до України, Папа Римський Іван Павло ІІ торкався її у розмові з тодішнім Президентом України Леонідом Кучмою. Зараз проблемою опікується Бенедикт XVI. Його посланник в Україні кілька разів зустрічався з представниками місцевої влади Дніпропетровська. Своїх зусиль для вирішення проблеми докладає і Генконсул Польщі в Україні.

Католицька громада неодноразово зверталася у своїх листах до найвищого керівництва України - Президента, Прем’єра, омбудсмена. За цей час на цих посадах встигло побувати вже кілька різних людей, але відсутність будь-якого прогресу у цьому питанні демонструє непрацездатність у вирішенні гострих проблем, коли справа пов’язана з великими грішми і спритними ділками.

Варто зазначити, що дніпропетровська громада (всього міста, незалежно від віросповідання) не отримала жодної копійки від продажу цієї будівлі, який здійснила ОблРада.

На суботню урочистість до Дніпропетровська прибувають Апостольський Нунцій, Єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії, інші представники високого духовенства та католики з інших міст України для того, щоб разом помолитися про правопорядок та справедливість в нашій Батьківщині, а особливо щоб органи державної влади респектабельно розглядали права віруючих Католицької Церкви. У цей день урочиста Меса в усіх храмах та каплицях Харківсько-Запорізької дієцезії закінчуватиметься молитвами "До Святого Йосипи" та "Про беатифікацію Івана Павла ІІ", в яких вірні проситимуть повернення храму в Дніпропетровську.
-----

15.03 о 9:30 у Дніпропетровську відбудеться прес-конференція за участі Апостольського Нунція в Україні Івана Юрковича (посол Ватикану в Україні), присвячена питанню будівлі римо-католицького костелу на пр.К.Маркса.

Прес-конференція відбудеться за адресою: вул.Комсомольська, 24/1-а (ділянка Комсомольської між Короленка та Леніна, вхід в арку будівлі №24).

Запрошуються журналісти усіх ЗМІ, попередня акредитація не потрібна.

Після прес-конференції римо-католики пройдуть хресною ходою до будівлі костелу, де відбудеться урочиста Меса.

Докладніше про події навколо римо-католицького костелу в Дніпропетровську можна прочитати за посиланням.
Tags: Україна, влада, костел, рекомендації
Subscribe

 • FriendsTimes

  FriendsTimes, стрічка LJ-записів за мотивами діяльності ваших друзів — дійсно цікава штука! Раджу.

 • Фатєєв — новий герой інтернету

  Депутат міськради Володимир Фатєєв у кабінеті високопоставленого міліціянта розповідає, що його штовхнуло обливати фарбою біл-борди Тимошенко в м.…

 • Що в Яценюка на біл-бордах, то в Жиріновського на язику

  "Нам нужна новая индустриализация!" (див. відео 7:34) А далі про продуктивне село. Це слова не Арсенія Яценюка на мітингу в Східній Україні, це…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments