Di Daio (didaio) wrote,
Di Daio
didaio

Цитати з листа Ющенка Мєдвєдєву

Кожен може самостійно скласти свою думку про відповідь Ющенка Мєдвєдєву. Мені особисто вона сподобалась. Не запопадлива, коректна, достойна, спрямована на діалог, а не розрив стосунків (на відміну від). Можливо, консультанти Ющенка дивилися цей ролік.

Утім, спілкування через пресу державних мужів, яке прийнято в український політиці епохи Ющенка, на жаль, перейшло і на міждержавні стосунки (щоправда, не з ініціативи Ющенка). Сподіваюся, в російських головах вистачить розуму не продовжувати ескалацію.

А далі цитати з листа Ющенка, які мені сподобалися:
Не можу не погодитися з тим, що в стосунках між нашими країнами є серйозні проблеми, проте дивно, коли Ви повністю виключаєте відповідальність за це з боку Росії
* * *
Вона [позиція по Грузії] полягає у виключній повазі до суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів грузинської або будь-якої іншої суверенної держави.
* * *
...російська сторона продовжує послідовну кампанію, спрямовану на формування сприйняття України як держави, що не дотримується міжнародних правил та режимів у галузі військово-технічного співробітництва
* * *
Протягом всього періоду базування Чорноморського флоту Росії на території України його командуванням систематично допускалися грубі порушення двосторонніх домовленостей та законодавства України.
* * *
Питання історії поряд із рідною мовою, культурою, родинною етикою є фундаментальними засадами для формування держави та ідентифікації української нації.
* * *
Саме в Російській Федерації українська меншина практично позбавлена можливості реалізовувати право на задоволення своїх національно-культурних потреб.
* * *
Стосовно візиту Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Україну слід наголосити, що ним були висловлені слова вдячності на адресу керівництва нашої держави за високий рівень організації його перебування в Україні.

При цьому жодних негативних або критичних оцінок, які наводяться у Вашому листі і дискредитують сам дух цього візиту, Предстоятель Руської православної церкви, звичайно ж, не робив. Загалом ми вважаємо надуманим та недоречним пов'язування питань візиту в Україну Патріарха Кирила з двосторонніми політичними відносинами.
* * *
Підсумовуючи наведене, хотів би висловити переконання, що вирішення наявних проблем українсько-російських двосторонніх відносин потребує інтенсивної роботи. Тому рішення відкласти приїзд нового російського посла в Україну, безумовно, не сприятиме конструктивному розвитку наших відносин.
* * *
Готовність вести діалог за столом переговорів я підтверджував протягом останнього року щонайменше тричі у своїх листах на Вашу адресу. Цей заклик залишається актуальним і сьогодні. На жаль, раніше у відповідь я отримував лише запрошення на участь у скачках на приз Президента Росії.
Tags: Росія, Україна, політика, цитати
Subscribe

 • Новини LiveJournal

  Засновник LJ Бред Фіцпатрік вийшов в ефір, щоб повідомити про публічне тестування нової системи сповіщень. Користувачі стилю Expressive незабаром…

 • Гей-парад у Москві

  У Москві сьогодні має відбутися гей-парад. Але з огляду на кількість міліції, навряд все пройде тихо-мирно. Ось вже й перша кров є... Міліція…

 • I love Australia!!!

  Україна й Австралія 19 травня підписали Протокол про доступ на ринки товарів і послуг у рамках вступу України до Світової організації торгівлі. У…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment